Wybraliśmy „Bajkę o Morąskim Wędrowcu"

W Morąskim Domu Kultury, dnia 20.06.2017 r.,  odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na „Bajkę o Morąskim Wędrowcu", którego organizatorami byli: portal informacyjny mediagroupinfo.pl i Morąski Dom Kultury, pod patronatem Burmistrza Morąga.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych bajek, które zostaną opublikowane na łamach portalu mediagroupinfo.pl. Tematyka bajek to autorskie przedstawienie legendy o Morąskim Wędrowcu.

W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjum i dorośli. Jury dokonało wyboru spośród wszystkich nadesłanych bajek, które spełniały wymagania konkursowe: nadesłany w języku polskim, wynoszący minimum 4 strony, a maksymalnie 8 stron formatu A4 (czcionka Times New Roman 12).

W dniu 14 czerwca br. odbyło się posiedzenie jury konkursu, w składzie:

Ilona Niewiadomska - przewodnicząca jury (prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Kraina Nieodkrytych Tajemnic" w Morągu, Zofia Chłopik - bibliotekarz w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu, Beata Pietras - kierownik Księgarni "Wiedza" w Morągu.

Na konkurs w terminie wpłynęło 5 prac, po terminie wpłynęły 4 prace.

Jury postanowiło dopuścić do konkursu prace zgłoszone w terminie.

Wyniki konkursu:DSC01230 Kopiowanie

grupa wiekowa - klasy gimnazjalne:

I miejsce - Dominika Kłosowska (Morąg)

Wyróżnienia:

- Gabriela Rowicka (Morąg)

- Olga Stanisławowska (Morąg)

- Dawid Kur (Morąg)

grupa wiekowa - dorośli

I miejsce - Anna Piliszewska (Wieliczka)

Jury zdecydowało, że nie przyzna II I III miejsca w kategorii wiekowej - klasy gimnazjalne - ponieważ prace nie spełniły wszystkich założeń konkursu.

Bardzo serdecznie dziękujemy dyrektorowi Andrzejowi Niewiadomskiemu i pracownikom Morąskiego Domu Kultury za pomoc w organizacji konkursu.

Nasze podziękowania kierujemy do sponsorów, dzięki którym laureaci konkursu otrzymali nagrody:
Burmistrza Morąga Tadeusza Sobierajskiego (również za objęcie honorowym patronatem konkursu)
Marka Raćkowskiego,
Mirosława Pieszko,
Mirosławy Małej,
Łucji Steć,
Urszuli Stemplińskiej,
Jerzego Sekulskiego,
Księgarni Wiedza w Morągu - kierownik Beacie Pietras,
Barbary Śliwińskiej-Minko PHU BAMI,
Przemysława Walczyka Sklep Ogrodniczy "Nasiennik",
Piotra Chłopika "Warmińska Spiżarnia",