W Morąskim Domu Kultury 15 grudnia 2017 r. odbyły się eliminacje rejonowe XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Tradycji stało się zadość.We wtorkowe południe przy Morąskim Domu Kultury odbyło się Spotkanie w bożonarodzeniowym nastroju. Nie zabrakło degustacji wigilijnych potraw, kiermaszu lokalnego rękodzieła, wspólnego kolędowania oraz świątecznej atmosfery potęgowanej życzliwym, rodzinnym klimatem.

Wigilia dla mieszkańców  odbyła się 19 grudnia 2017 r. na placu przy MDK.

Morąski Dom Kultury po raz 18 był organizatorem
Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
„Śpiewajmy Maleńkiemu”
(do 17 edycji impreza nosiła nazwę Przeglądu Kolęd i Pastorałek).
Festiwal co roku przyciąga bardzo dużą ilość wykonawców, którzy reprezentują różne placówki z terenu województwa
warmińsko-mazurskiego.

Dnia 11 grudnia 2017 r. w Morąskim Domu Kultury
odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród
w świątecznym konkursie plastycznym
pt. Radość Świąt Bożego Narodzenia.

Protokół Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży „Otwarte Drzwi”
W Morąskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie konkursu literackiego twórczości dzieci i młodzieży „Otwarte Drzwi”.
Od wielu lat konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, potwierdza jak wielka kreatywność drzemie w młodych ludziach i jak wielka, a zarazem uniwersalna jest potrzeba opowiadania historii.