W Morąskim Domu Kultury odbył się
Przegląd Piosenki Religijnej „W hołdzie Janowi Pawłowi II”.
Przewodnią myślą Przeglądu w tym roku są Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 r. w Krakowie. Celem imprezy jest popularyzacja utworów o charakterze i tematyce religijnej, budowanie wiary poprzez śpiew, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych, konfrontacja, promocja wykonawców.

W Jury zasiedli znani lokalni muzycy: Jerzy Mudry (muzyk, przewodniczący), Małgorzata Mróz (muzyk), Sylwester Żydanowicz (organista w kościele św. św. Piotra i Pawła w Morągu).

Ocena Jurorów uwzględniała: walory głosowe, interpretację piosenki, dobór repertuaru, poziom wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny tj. zachowanie na scenie, ruch sceniczny, estetyka.

DSC06166 KopiowanieW kategorii wykonawców dziecięcych ze Szkół Podstawowych (klasy I-III):
II miejsce zajął duet: Nikola Pietkiewicz i Wiktoria Bałon z Fundacji Kreolia – Kraina Kreatywności w Jerutkach – Szkoła Podstawowa w Szczytnie za wykonanie piosenki z rep. Magdy Anioł „Coś się święci”
I miejsce zajęła: Oliwia Ciechacka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu za interpretację piosenki Niebieski gołąbek

W kategorii wykonawców dziecięcych ze Szkół Podstawowych (klasy IV-VI):
wyróżnienie otrzymała:
Martyna Sostek z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie za piosenkę „Ty tylko mnie poprowadź”
III miejsce ex-aequo zajęli: Natalia Hajn z Fundacji Kreolia – Kraina Kreatywności w Jerutkach za wykonanie pieśni religijnej „Łzy matki” oraz trio w składzie: Aleksandra Kocenko, Marta Kocenko i Małgorzata Gwiazda z Fundacji Kreolia – Kraina Kreatywności w Jerutkach (Szkoła Podstawowa w Lipowcu) za interpretację piosenki „Kochamy Cię Janie Pawle II”
II miejsce ex-aequo zajęły solistki: Oktawia Bernaś z Ornety za wykonanie piosenki z rep. zespołu Trzecia Godzina Dnia „Twoje ręce to mój ląd” oraz Julia Sprawka z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie za interpretację piosenki „Tłumy serc”(autor słów: Karol Wojtyła św. Jan Paweł II)
I miejsce zajęła: Maja Wierzchołowska z Fundacji Kreolia – Kraina Kreatywności w Jerutkach za wykonanie piosenki z rep. zespołu Baśniowa Kapela „Mały listek”

W kategorii młodzież gimnazjalna:
III miejsce zajął zespół „Alternatywni” z Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie za utwór „Mary did you know?” („Mario czy już wiesz?”)
II miejsce ex-aequo zajęły solistki: Weronika Pietkiewicz z Fundacji Kreolia – Kraina Kreatywności w Jerutkach za piosenkę z rep. Beaty Bednarz „Pasja miłości” oraz Zuzanna Wierzbicka z Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie za wykonanie „Psalmu”
I miejsce otrzymał: zespół wokalny „Cantata” z Gimnazjum nr 1 w Morągu za interpretację pieśni religijnej „Błogosław duszo moja Pana”

W kategorii uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych:
wyróżnienia otrzymali: Maciej Częścik
z z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie za piosenkę „Twoje miłowanie”, Urszula Czyżewska z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie za utwór z rep. Eleni „Alleluja Miłość Twa” oraz zespół „Cantate Domino” z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie za wykonanie pieśni „Jezus daje nam zbawienie”
DSC06262 KopiowanieIII miejsce zajął zespół „Anioły” z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie za utwór Pioseneczka z rep. Magdy Anioł
II miejsce otrzymał zespół muzyczny w składzie: Sylwia Romanowska, Joanna Ostrowska, Gabriela Klimczak, Justyna Cychowska, Ewa Cychowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie za wykonanie piosenki „Wieża modlitwy”
I miejsce otrzymał: Seweryn Mróz z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie za wykonanie pieśni „Ty tylko mnie poprowadź”

W kategorii młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe:
wyróżnienie otrzymała: Weronika Ciok
z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Morągu za piosenkę „Paś owieczki”
II miejsce ex-aequo zajęli: zespół „Antonówki” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach za wykonanie pieśni „Mój Bóg” oraz zespół muzyczny „Melodie z Godkowaz Biblioteki Publicznej w Godkowie za pieśń „Zatrzymaj się na chwilę”
I miejsce otrzymał: Chór Seniora „Morążanki” z Morąskiego Domu Kulturyza interpretację pieśni „On przy mnie trwa”

Ponad 120 uczestników – melomanów piosenki religijnej zaprezentowało swój talent wokalny.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy nie bali się pokazać swoich talentów gratulujemy i liczymy na równie wspaniałe występy w przyszłym roku.

Przegląd odbył się 25.04.2016 r. w sali widowiskowo – kinowej MDK.