Po raz siódmy odbyła się Wigilia dla mieszkańców miasta i gminy Morąg. Uczestnicy spotkania mogli spróbować tradycyjnych potraw, odwiedzić kiermasz ozdób świątecznych oraz wysłuchać kolęd.
Nie zabrakło życzeń świąteczno-noworocznych, które złożył Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski.

Morąski Dom Kultury po raz XVII był organizatorem
Przeglądu Kolęd i Pastorałek
„Śpiewajmy Maleńkiemu”.
Przegląd co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród uczestników. Na scenie zaprezentowało się ponad 150 wykonawców, którzy wystąpili solowo i zespołowo.
Tak duża liczba występujących jest dowodem pielęgnowania tradycji wspólnego kolędowania.

Dnia 16.12 2016 r. w Morąskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w świątecznym konkursie plastycznym pt.: „ANIOŁY, ANIOŁKI I ANIOŁECZKI”.

Mikołajki w kinie

Przez dwa dni (6-7.12.2016 r.) mieliśmy zaszczyt gościć w naszym kinie
św. Mikołaja!

Z okazji mikołajek w kinie Narie odbyły się seanse zorganizowane bajki
pt. "Zakwakani". Po projekcji do sali wszedł niespodziewany gość, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci- sam św. Mikołaj!

Nasi najmłodsi widzowie mieli okazję przeprowadzić wywiad z Mikołajem, który starał się odpowiedzieć na każde pytanie- największą ciekawością dla nich był ogromny brzuch Mikołaja, czy języki jakie zna św. Mikołaj. Na pożegnanie wszyscy otrzymali słodki upominek. Dziś św. Mikołaj niestety musiał odlecieć, ale obiecał,
że wróci do nas za rok!

W Morąskim Domu Kultury dnia 02.12.2016 r. (sala na poddaszu)
odbyło się podsumowanie
VII edycji Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci
i Młodzieży „Otwarte Drzwi”.