Dnia 24 kwietnia w niedzielę w sali wielofunkcyjnej
I Warmińsko Mazurski Turniej Szachowy
o Puchar Burmistrza Morąga
.

W turnieju wzięło udział 59 zawodników z różnych miast, między innymi z Kaliningradu, Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Biskupca, Gdańska, Kętrzyna, Nowego Miasta Lubawskiego i oczywiście Morąga.

Miłośnicy gry królewskiej rywalizowali ze sobą na dystansie 9-ciu rund rozegranym systemem szwajcarskim przy kojarzeniu komputerowym przy zegarach elektronicznych.

Najlepsi gracze zostali nagrodzeni od 1 do 6 miejsca w kat. open oraz w poszczególnych kategoriach według podanego regulaminu. Pula nagród w sumie wyniosła 1000 zł.

Najlepszym zawodnikiem turnieju, który zdobył 8 pkt (na 9 możliwych) okazał się 16 letni elblążanin Igor Janik z klubu KSz Start Elbląg.

W imieniu Burmistrza Morąga Tadeusza Sobierajskiego puchar, nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł oraz materiały reklamowe i gadżety o Morągu wręczył z-ca Burmistrza - Leszek Biernacki.

Organizatorami imprezy był: Morąski Dom Kultury, Urząd Miejski w Morągu oraz Prezes WMZSzach Mirosław Orłowski.
Zawody szachowe wsparli: Agromech Krzysztof Kowalewski oraz Cemabud Andrzej Nadziak.
Patron medialny: MediaGroupInfo Daniel Woronko

Najlepsi zawodnicy w wybranych kategoriach:
I miejsce- IGOR JANIK
II miejsce- KRZYSZTOF BUDREWICZ