W Morąskim Domu Kultury odbył się koncert wyjątkowego artysty estradowego - Aloszy Awdiejewa. Towarzyszyli mu znani muzycy: Marek Piątek (śpiew, gitara) oraz Kazimierz Adamczyk (gitara basowa, śpiew).

Artysta wykonał romanse rosyjskie, cygańskie oraz piosenki odeskie i żydowskie okraszone humorem. Koncert przeplatany był zabawnymi historiami z życia oraz współczesną satyrą na postkomunistyczną rzeczywistość.

Alosza Awdiejew już w dzieciństwie zaczął występować publicznie śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś.

Od 1975 r. artysta związany jest z krakowskim kabaretem „Piwnica Pod Baranami”. Jest również wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktorem, felietonistą.

Podczas koncertu Alosza Awdiejew miał znakomity kontakt z publicznością i bawił wszystkich swoim humorem do łez.

Recital odbył się 13 lutego 2016 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.