W Morąskim Domu Kultury odbył się galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wystąpiły gwiazdy polskiej Opery Kameralnej. Koncert poprowadził Kazimierz Kowalski  - polski śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Prezenter radiowy i telewizyjny.

Podczas koncertu publiczność usłyszała fragmenty znanych i lubianych oper tj. „Straszny Dwór” Moniuszki. Sentymentalny nastrój odsłoniła zaś „Halka”, z której słynne „Szumią jodły na gór szczycie” są ponadczasowym symbolem nostalgii i tęsknoty za wolnym krajem…

Nie zabrakło arii operetkowych.

Koncert przeplatany był wspomnieniami o Janie Pawle II, które w znakomity sposób przedstawiał licznie zgromadzonej publiczności konferansjer.

Koncert zorganizowany został pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Gospodarzami koncertu byli: Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski, Zastępca Burmistrza – Leszek Biernacki oraz Dyrektor Morąskiego Domu Kultury – Andrzej Niewiadomski.

Na koniec wzruszające słowa wdzięczności dla artystów wyraził Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Burmistrz Morąga.

Galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II odbył się 14 lutego 2020 r. w sali widowiskowo-kinowej MDK.