wyniki kolędy 2020

XXI Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek za nami.
Śpiewanie kolęd i pastorałek to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
W konkursie wykonawcy prezentowali jedną wybraną kolędę, pastorałkę lub świąteczną piosenkę.
Repertuar doboru utworów był bardzo różnorodny.
Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się on-line.
Wykonawców oceniało profesjonalne Jury od wielu lat związane z muzyką: Irena Frąckiewicz – muzyk, Jerzy Mudry – muzyk.

Aniołek wyniki

Podajemy wyniki konkursu plastycznego "Świąteczny Aniołek". Dziękujemy Wszystkim za tak liczne zgłoszenia prac konkursowych i gratulujemy laureatom.

Laureaci i wszyscy, którzy brali udział w konkursie plastycznym "Świąteczny Aniołek". Nagrody i pamiątkowe dyplomy będzie można odebrać w MDK, sala 304 od 16.12.2020 w godzinach 8:30-14:30.

Perłowa Nuta 2020 wyniki

Kolejny Wojewódzki Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Polskiej „Perłowa Nuta” za nami.
Z powodu pandemii koronawirusa Festiwal przeprowadzony został on-line.
Warunkiem uczestnictwa było zaprezentowanie jednego utworu spośród największych przebojów Romualda Lipko i Budki Suflera oraz jednego utworu dowolnego z gatunku poezji śpiewanej.
W Jury Festiwalu zasiedli: Małgorzata Mróz – muzyk, Jerzy Mudry – muzyk, Tomasz Imienowski – gitarzysta basowy, kompozytor.
Uczestnicy prezentowali zróżnicowany repertuar o bogatych walorach artystycznych i estetycznych.
Jury po czterech godzinach obradowania w sposób obiektywny oceniło wykonanie on-line każdego uczestnika i zwracało uwagę na następujące elementy:
- dobór repertuaru - dostosowany do możliwości głosowych,
- intonację, wyrównanie barwy, ujednolicenie samogłosek, odcienie dynamiczne, dykcję, prawidłowy sposób wydobywania dźwięku, muzykalność,
- interpretację piosenki - rozumienie i właściwe przekazanie odbiorcom.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom i wyróżnionym.

20201020 122556

Morąski Dom Kultury był organizatorem X edycji Jubileuszowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Szlakiem Niepodległości”.
Celem Festiwalu jest: uczczenie 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, propagowanie patriotyzmu, stworzenie możliwości powszechnego udziału dzieci, młodzieży i dorosłych w festiwalowych prezentacjach oraz edukacja patriotyczna.
Najlepsze wykonania zostały ocenione przez Jury w składzie:
Irena Frąckiewicz – nauczyciel muzyki
Małgorzata Mróz – muzyk
Jerzy Mudry - nauczyciel muzyki, kierownik artystyczny folklorystycznego zespołu „Warmianki” z Miłakowa

Morąski Dom Kultury był organizatorem VI Festiwalu Piosenki Angielskiej.

Swoje umiejętności wokalne oraz znajomość języka angielskiego zaprezentowali soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

Festiwal umożliwia prezentację umiejętności i dorobku artystycznego, rywalizację w repertuarze anglojęzycznym oraz twórczą konfrontację osiągnięć uczestników.

Prezentacjom konkursowym przysłuchiwali się Jurorzy: Anna Rynkiewicz-Białek – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, nauczyciel języka angielskiego; Irena Frąckiewicz – nauczyciel muzyki oraz Jan Krysiak – lektor języka angielskiego, założyciel Szkoły Res Primae w Ostródzie.