W Morąskim Domu Kultury odbył się koncert „Bułat Okudżawa najpiękniejsze pieśni i ballady" w wykonaniu zespołu PIRAMIDY.

Zespół tworzy trójka wspaniałych muzyków:

Artur Chyb- gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in.: Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą, a także wieloma formacjami coverowymi. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie mieszka i tworzy w Trójmieście.

Piotr Kajetan Matczuk - polski pianista, aranżer, autor piosenek. Współpracował z Polskim Radiem Gdańsk. Współorganizator Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu. Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów” w WarszawieOficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Występował w programach TVP1 i TVP2 oraz w TVP Polonia, a także w telewizjach niemieckichamerykańskich i rosyjskich. Współpracował z Mirosławem Czyżykiewiczem, który gościnnie zaśpiewał na jego płycie. Koncertował za granicą, m.in. w USA: m.in. w Los AngelesSan DiegoOrange CountyEl Cajon, w Meksyku, w Europie: w Hadze w Holandii, w Vianden w Luksemburgu, w Berlinie (m.in. w Ernst Reuter Saal – Rainickendorf, w Columbiahalle, UfaFabrik ufaFabrik – Tempelhof, w Filmbuhne am Steinplatz w Kolonii, w MonachiumFrankfurciew Stałym Przedstawicielstwie RP przy NZ w Genewie, czy w Brugg w Szwajcarii), na Litwie: w WilnieSolecznikach, oraz w Moskwie w sali koncertowej im. Piotra Czajkowskiego na zaproszenie Olgi Arcimowicz Okudżawy. Kierownik muzyczny, kompozytor i pianista w spektaklu Krzysztofa Tyńca pt. „Dopokąd” w Teatrze Ateneum w Warszawie. Współautor płyty i cyklu koncertów „Nasz Wysocki” z piosenkami rosyjskiego aktora Władimira Wysockiego oraz „Krótkiej płyty o Okudżawie” z piosenkami gruzińskiego pieśniarza Bułata Okudżawy. Oprócz tego pianista sesyjny, autor muzyki do bajek i producent audiobooków. Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą. Zdobywca Grand Prix, nagrody publiczności, nagrody specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrody Marszałka Senatu na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu. Laureat Nagrody Polonii Niemieckiej w Monachium.

Tomasz Imienowski - gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z formacjami bluesowymi i rockowymi. Obecnie na scenie pojawia się z zespołem Open Blues. Współpracuje również z: Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA) oraz Mrs Marshall. Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Pracował z największymi gwiazdami i instrumentalistami polskiego bluesa, rocka i jazzu ( m.in. muzycy zespołów TSA, Republika, Nocna Zmiana Bluesa). Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Wspólnie z kolegami ma na koncie kilka albumów, które zostały gorąco przyjęte w kraju i za granicą oraz winylowy singiel, który Open Blues dzieli z amerykańskim gwiazdorem gitary Alvonem Johnsonem. Zagrał kilkaset koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Holandia, Francja, Łotwa, Chorwacja). Wystąpił na większości polskich festiwali bluesowych. Koncertował również w radiu i telewizji.

Podczas koncertu w MDK publiczność mogła usłyszeć największe przeboje Bułata Okudżawy, zarówno w języku rosyjskim jak i w doskonałych polskich tłumaczeniach (Młynarski, Osiecka, Mandalian, Kołakowski).

Zespół wydał 2 płyty z interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy (oficjalne wydawnictwa MTJ): "Krótka płyta o Okudżawie" 2017 - jeden egzemplarz znajduje się nawet w muzeum Okudżawy w Moskwie razem z najlepszymi wydawnictwami z całego świata oraz "Majster Bułat" 2019.

Dzięki staraniom Olgi Okudżawy - żony Mistrza zespół już 2 razy (2018 i 2019 r.) wystąpił w Moskwie w sali im. Piotra Czajkowskiego.

Koncert odbył się 8 lutego 2020 r. w sali widowiskowo-kinowej MDK.

Kolejny: już wkrótce tj. 29 listopada 2020 r. Tym razem zespół zagra koncert „Wysocki, Okudżawa – dwaj najwięksi bardowie XX w”.

Serdecznie zapraszamy!