W okresie ferii zimowych Morąski Dom Kultury zorganizował dla dzieci i młodzieży różne formy spędzania czasu wolnego. Zajęcia odbywały się w terminie od 20.01. do 02.02.2020 r.

W ciągu dwóch tygodni wolnych od nauki szkolnej uczestnicy zajęć chętnie brali udział w turniejach i zabawach ludowych, w zajęciach plastycznych, teatralnych, wokalnych, muzycznych, szachowych i warcabowych oraz w warsztatach breakdance. Zabawa podczas gry z nowo zakupionymi grami planszowymi zainteresowała sporą rzeszę sympatyków tego rodzaju rywalizacji. Tematem zajęć teatralnych były scenariusze bajek o tematyce zimowej, tworzenie scenografii, wykonywanie kukiełek z warzyw i owoców oraz zabawa w teatr.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci dostały dużą dawkę ruchu podczas stacjonarnego obozu tanecznego zorganizowanego przez Studio Tańca „HIPNOTIC” z MDK. Atrakcyjne były też spotkania w sali bilardowej podczas zajęć nauki gry w bilarda i darta.

Trochę starsi uczestnicy spędzali czas na zajęciach zumby, podczas nauki brydża oraz biorąc udział w warsztatach wokalnych z Chórem Seniora „Morążanie”.

Pierwszy dzień ferii zimowych przebiegł pod znakiem celebrowania Dnia Babci i Dziadka. W sali widowiskowo-kinowej MDK odbyła się uroczystość przygotowana przez dzieci i młodzież z sekcji MDK oraz uczniów ze SP nr 4.

Propozycja filmowych, zimowych dni od Kina „Narie” była interesująca. Miłośnicy filmów familijnych uczestniczyli licznie w projekcjach filmów” „Urwis”, „Mój przyjaciel Ufik”, „Śnieżka i fantastyczna Siódemka”, „Tajni i Fajni”.