SZTAB WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W MORĄSKIM DOMU KULTURY PODCZAS 28. FINAŁU ZEBRAŁ

61.136,16 zł

łańcuszek

złota moneta

szt.

WOŚP JURKA OWSIAKA ZA ZEBRANE PIENIĄDZE ZAKUPI SPRZĘT DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ. CZĘŚĆ DOCHODU ZE ZBIÓRKI ZOSTANIE PRZEKAZANA NA RZECZ OFIAR POŻARÓW W AUSTRALII.

W sztabie MDK zarejestrowało się 100 wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie miasta i gminy Morąg oraz w gminie Małdyty.

Jak co roku sztab w MDK przygotował dla mieszkańców liczne atrakcje.

Szefem sztabu była Beata Cetkowska. Wydarzenia finałowe rozpoczęły się o godz. 10.00 w sali widowiskowo-kinowej występami najmłodszych. Wystąpili: 3-latki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2, grupy dzieci z Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”. Na scenie odbyło się również szereg występów artystycznych przygotowanych przez dzieci i młodzież z morąskich szkół. Wśród nich: pokaz sztuk walki taekwondo w wykonaniu UKS VICTORIA MORĄG, występy wokalne z udziałem uczniów: ze Szkoły Podstawowej nr 4 tj. CHÓRU CAMERATA, Kacpra Marszałka, zespołu wokalnego, Marysi i Patrycji oraz dzieci z kółka artystycznego. Wokalnie wystąpił także ZESPÓŁ WIOLINKI ze Szkoły Podstawowej nr 2, a także Lena Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wiersze dla dzieci recytowali uczniowie SP nr 4: Kasia Krugła, Łukasz Krugły, Amelka Kowal oraz Maja Karwowska.

Kolejnym punktem orkiestrowego grania były prezentacje sekcji działających w MDK. Spektakl pt.: „Karuzela uczuć” przedstawiła grupa teatralna. Program „Czarodziejski ogród” zademonstrowała sekcja gimnastyki artystycznej. Taniec „STREET DANCE-SHOW LEDS” pokazały dzieci i młodzież z sekcji breakdance. Sekcję muzyczną reprezentowała Wiktoria Brzezińska. Taniec nowoczesny zatańczyły liczne grupy ze Szkoły Tańca „HIPNOTIC” z MDK.

Z wielkim wdziękiem taniec towarzyski popularyzowali tancerze ze Szkoły Tańca „U MIRKA” oraz grupa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

UTW reprezentowała również grupa „BABIE LATO” – laureatki I miejsca na Ogólnopolskich Juwenaliach.

Nie zabrakło pokazu pierwszej pomocy, który zademonstrowali instruktorzy Oddziału Rejonowego PCK w Morągu.

W części koncertowej zagrał DJ ZBYCHO oraz MIROSŁAW JAGIELSKI z ZESPOŁEM AKUSTIK.

Perełkami imprezy finałowej były licytacje gadżetów podarowanych przez darczyńców.

W holu kina odbyło się szereg atrakcji m.in. turnieje szachowe i warcabowe, kiermasz gadżetów, układanie puzzli (1 puzzel-1 zł), kiermasz ciast przygotowanych przez Świetlice Wiejskie Żabi Róg Fabryka i Słonecznik. Było stoisko firmy Oriflame i Avon.

Dzięki ważnej akcji fundacji DKMS mieszkańcy mogli rejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

W holu kina można było przebadać poziom cukru i ciśnienia dzięki zaangażowaniu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków - Koła miejsko-gminnego w Morągu.

Przed wejściem do MDK stanęła kuchnia polowa, którą obsługiwali wolontariusze z morąskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Towarzyskich i Rekreacji „Morąg Aktywnie”. Była gorąca grochówka i grillowane przysmaki.

W parku miejskim w Morągu odbyła się VII edycja biegu „BIEGIEM NA RATUNEK”. Organizatorem wydarzenia było Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg”. Każda osoba za pokonanie 1 km zdobyła 1 zł, która zasiliła konto WOŚP.

Na uczestników biegu czekała gorąca herbata i kawa przygotowana przez Restaurację Park.

Biegacze przebiegli 1512 km. Sponsorzy biegu: Firma NANO CLINIC CARD DETAILING oraz AUTO LAKIERNIA PAWEŁ CHMIELEWSKI przekazali na rzecz WOŚP czek na kwotę 1600 zł.

Świetlice wiejskie administrowane przez MDK tj. Królewo, Żabi Róg Fabryka, Żabi Róg Wieś, Słonecznik, Zawroty zorganizowały zbiórkę pieniędzy przez zarejestrowanych w sztabie wolontariuszy, a także imprezy towarzyszące. W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małdytach odbywały się różne atrakcje, licytacje oraz zbiórka.

Sztab WOŚP w Morąskim Domu Kultury serdecznie dziękuje sponsorom 28. FINAŁU, którymi byli:

Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski

„Oriflame” Zofia Chłopik

PKO Bank Polski SA Oddział 1 w Morągu - Dyrektor Oddziału Justyna Seledec

Maj Fitness Club Paweł Maj

BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. Lokalny Ambasador Banku Iwona Kulińska Bartosiewicz

Agencja Sportowo – Reklamowa „Gratka” Przemysław Kułakowski

Warsztat Terapii Zajęciowej Krystyna Sałak

Przedsiębiorstwo Społeczne TPD „SAKWA” w Łukcie

Gabinet Fizjoterapii i Masażu Vitalis Jacek Czerniakowski

DOM HANDLOWY STODOŁA Anna i Marian Liszewscy

Środowiskowy Dom Samopomocy – Małgorzata Kwiatkowska