Z okazji Dnia Dziecka Morąski Dom Kultury zorganizował wiele atrakcji, a wśród nich: występy artystyczne, konkursy, pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego, rodzinne gry w planszówki, zabawa z klockami. Odbyły się również turnieje: szachowy, warcabowy, boule i darta. Rodzinny face painting, kącik malarski oraz gra terenowa „Zabookowany Morąg” – to atrakcje przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Każdy, kto chciał wygrać książkę musiał wejść na Facebooka Biblioteki i dołączyć do wydarzenia „Zabookowany Morąg”. Znajdowały się tam zagadki, które poprowadziły zainteresowanych do ukrytych na terenie Morąga nagród. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy rozdawali dzieciom balony w ramach akcji „Balomania”.Impreza rozpoczęła się startem XI rodzinnego Rajdu Rowerowego zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Morąga przez Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania 7 km trasę, która przebiegała ul. 11 Listopada, Leśną, Sienkiewicza, ścieżką widowiskową przy rozlewisku, ul. Wenecką, Dąbrowskiego, 3 Maja, Aleją Parkową do mety w parku miejskim.Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami.Na scenie odbywały się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Przedszkole „Jedyneczka” reprezentowały dwie grupy. „Motylki” pokazały montaż słowno-muzyczny dla Mamy i Taty przygotowany pod kierunkiem p. Renaty Cołoś. „Misie” zatańczyły do piosenki „Wymarzona” pod opieką p. Jolanty Oręziak. Kolejnym punktem programu był konkurs literacki zaproponowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Nagrody w konkursie ufundował Urząd Miejski. Piękne pokazy baletowe były udziałem dzieci z sekcji gimnastyki artystycznej z MDK prowadzonej przez p. Elżbietę Bojarczuk. Z poezją w roli głównej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 - laureaci konkursu recytatorskiego: Katarzyna Krugła, Amelia Kowal i Łukasz Krugły. Zespół dziecięcy „Wiolinki” ujął słuchaczy wesołymi piosenkami dla dzieci. Zespół działa od lat w Szkole Podstawowej nr 2 pod opieką p. Małgorzaty Mróz i p. Agnieszki Górak. Zatańczyła również sympatyczna i zgrana grupa „Butterfly” z Domu dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”. Pełen dynamiki i energii był pokaz tańca breakdance w wykonaniu grupy „SDM” z Morąskiego Domu Kultury pod kierunkiem Adama Szulika. Zabawny program artystyczny „Piknik country w Mrągowie” oraz „Dzień z życia ŚDS” zaprezentowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Piosenki zaśpiewali także: Wiktoria Brzezińska z MDK - opiekun p. Irena Frąckiewicz, Julia Sarna ze Szkoły Podstawowej nr 3 – opiekun p. Aneta Anuszek i p. Karolina Flor oraz Tomasz Głozak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie – opiekun p. Elżbieta Kukułka. Na zakończenie dzieci aktywnie uczestniczyły w widowisku artystycznym z okazji Dnia dziecka pt.: „Dzieciaki kochają zwierzaki” w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” – sfinansowanym z budżetu gminy Morąg. W nagrodę za udział w imprezie dzieci otrzymywały z rąk Harcerzy cukierki i lizaki ufundowane przez p. Jarosława Próchnickiego oraz Księgarnię „Wiedza”. Między występami odbywały się rozmaite konkursy tj. Mistrzostwa Morąga w kręceniu hula hop, „Największe przeboje w bajkach Walta Disneya”, konkursy bajkowe, wiedzy, sprawnościowe i inne. Za udział w konkursach dzieci otrzymywały nagrody ufundowane przez sponsorów. Nie zabrakło innych atrakcji tj. stoiska z zabawkami, dmuchańcami, lodami, goframi, watą cukrową i popcornem. Były przejażdżki kucykami i bryczką. Miłą niespodzianką były odwiedziny serialowego Stefanka z „Barw Szczęścia”. Festiwal Sztuki z okazji Dnia Dziecka odbył się 1 czerwca 2019 r. w parku miejskim. Organizatorami imprezy są: Burmistrz Morąga oraz Morąski Dom Kultury. Współorganizatorami imprezy byli: Miejska Biblioteka Publiczna, Pełnomocnik Burmistrza d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”, ZHP Komenda Hufca, Komisariat Policji, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP, oraz Morąskie Stowarzyszenie Miłośników Sportów Towarzyskich i Rekreacji „Morąg Aktywnie”. Imprezę wsparli: Świat Dziecka „Smyk”- Adam Szczeciński, Książnica Polska - Księgarnia „Wiedza”- Łukasz Okuniewski, PHU „Marketing”- Henryk Niewiadomski, „Adach – artykuły biurowe”- Adam Krupka, Snack Bar Pizza – Irena Bojarska, Lodziarnia – Stefan Barnik, PHU „Kajko”- Jarosław Próchnicki.