Kolejna Wigilia Miejska za nami. Kolejna okazja do spotkania z mieszkańcami, wspólnego kolędowania, składania sobie życzeń.

Uroczystego otwarcia Wigilii dokonał Zastępca Burmistrza Morąga – Leszek Biernacki.

Pięknych chwil nie zabrakło. Program artystyczny był bogaty. Były wydarzenia towarzyszące tj. jarmark świąteczny, gdzie instytucje zaprezentowały swoje wyroby m.in. ozdoby, zabawki czy stroiki.

Mikołaj rozdawał uczestnikom spotkania sianko wigilijne.

Całości dopełnił blask choinki, która strojona była własnoręcznie wykonanymi ozdobami przyniesionymi przez dzieci, młodzież i dorosłych.

W Morąskim Domu Kultury 17.12.2019 r. odbył się XX Wojewódzki – Jubileuszowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu”.

Kolędy i pastorałki zaśpiewali soliści, zespoły, chóry – dzieci, młodzież i dorośli.

Uczestnicy oceniani byli za emisję głosu, intonację, ekspresję wykonania i radość muzykowania.

Jurorami Festiwalu byli: Irena Frąckiewicz - muzyk, Małgorzata Mróz - muzyk, Jacek Dziadkowiec -pracownik Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach.

Kolędy i pastorałki to prosty i wspaniały sposób, żeby opowiedzieć o Bożym Narodzeniu. To również sposób na ewangelizację i dzielenie się wiarą.

Konkurs plastyczny- "Święta Polskie- Boże Narodzenie"

Przez dwa dni (5-6.12.2019 r.) mieliśmy zaszczyt gościć w naszym kinie św. Mikołaja!
Z okazji mikołajek w kinie Narie odbyły się seanse zorganizowane bajki pt. "Kraina Lodu II". Po projekcji do sali wszedł niespodziewany gość, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci- sam św. Mikołaj!

Morąski Dom Kultury był organizatorem kolejnej edycji Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży „Otwarte Drzwi”.

Wymaganiem konkursowym podobnie jak w poprzednich edycjach było napisanie prac literackich: trzech wierszy lub prozy o dowolnej tematyce.

Niezwykle ważnym celem tego konkursu jest promowanie i rozwijanie młodych talentów, rozwijanie wyobraźni twórczej, wyrabianie nawyku dbałości o kulturę języka na różnych poziomach (ortograficznym, interpunkcyjnym, leksykalnym, składniowym, fleksyjnym, graficznym) oraz popularyzacja twórczości literackiej.