1 Kopiowanie

Finał 39. Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki” za nami. Dwudniowe święto młodych teatrów dostarczyło wszystkim wielu wrażeń. W piątek wystawiono spektakle konkursowe pięciu zespołów, które wygrały poprzedzające finał eliminacje. Ocenili je profesjonalni jurorzy.

Na młodych aktorów czekały jeszcze tego dnia warsztaty teatralne, a wieczorem – zabawa w podchody i zwiedzanie Biskupca. Po nocy spędzonej w SP 3 w sobotę na uczestników konkursu, ale i biskupieckich widzów, czekało przedstawienie „Morskie Opowieści” gdańskiego Teatru „Katarynka”. Po spektaklu wręczono nagrody laureatom „Lauru”.

Grupa „Świerszcz nad Teatrem” z Morąskiego Domu Kultury otrzymała Srebrną Rybkę zajmując drugie miejsce. Reżyserem grupy jest Beata Cetkowska. Grupa otrzymała bon na kwotę 800 zł do wykorzystania na cele kulturalno-rekreacyjno-gastronomiczne.

Wyróżnienia otrzymała Grupa Teatralna „Kochane Bachorki” z GOK w Budrach i Teatrzyk „Atomy” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biskupcu.

Brązową Rybkę wywalczył Teatr Dramatyczny „Cento” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie.

Najlepsza w tegorocznym przeglądzie okazała się Grupa Teatralna „Trójeczka” ze Szkoły Podstawowej w Ostródzie. W tym roku na uczestników finału czekały w nagrodę bony pieniężne ufundowane przez dyrektorów biskupieckich PWiK i CKTiS oraz burmistrza Biskupca.