DSCF1477 Kopiowanie

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny w parku miejskim.

W uroczystościach udział wzięły władze samorządowe, kompania honorowa wojska, straży pożarnej, poczty sztandarowe, delegacje organizacji kombatanckich, służb mundurowych, instytucji, zakładów pracy.

Tegoroczny festyn rozpoczął się od konkursów zorganizowanych dla dzieci. Taniec breakdance zatańczyła grupa SDM z Morąskiego Domu Kultury.

Mimo zimnej niesprzyjającej pogody przygotowane atrakcje festynowe przyniosły wiele radości dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Wystąpili soliści z sekcji wokalnej z MDK: Jan Paczkowski, Martyna Radomska, Gabriela Choromańska, Katarzyna Dresner i Nikola Raszczyk.

Zagrały zespoły muzyczne: Disco Kwiatki, Brass oraz Hitano.

Dzieci korzystały również z atrakcji na terenie parku, tj. jazda na kucykach, zamki dmuchane, stoiska z zabawkami, watą cukrową, popcornem. Na morąskiej majówce nie zabrakło również stoisk gastronomicznych.

„Patriotyzm przez szachy i warcaby” wyrażali uczestnicy turniejów zorganizowanych przez pana Romana Kazimierczaka.

Organizatorem Świąt Majowych byli: Burmistrz Morąga oraz Morąski Dom Kultury.

Festyn zasponsorowali:

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Marketing” - Henryk Niewiadomski