DSC04081 Kopiowanie

 

Jak co roku Morąski Dom Kultury przygotował na okres ferii zimowych ciekawą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

Program był bardzo urozmaicony. Składały się na niego zajęcia wokalne, nauka gry na instrumentach (gitarze i keyboardzie), warsztaty tańca breakdance. Zorganizowany został również stacjonarny obóz tańca nowoczesnego. Aby nie zabrakło tancerzom energii podczas dziennych zajęć, instruktorzy ze Studia Tańca "Hipnotic" zapewnili posiłki i wyjście na lodowisko.

 

Odbyły się również zajęcia plastyczne, na których dzieci rysowały kosmos i człowieka w kosmosie.

Podczas poranka teatralnego z przekąską uczestnicy zajęć przeprowadzali eksperymenty artystyczne. Gestem, mimiką i formą zapełniali przestrzeń sceniczną. Improwizowali, trenowali swoją kreatywność i stworzyli kilka nietuzinkowych etiud.

Ponadto na wspólnych zajęciach teatralno-plastycznych dzieci wykonywały maski typowe dla starożytnego teatru greckiego. Inspiracją do wykonania masek była baśń Braci Grimm „Królewna Śnieżka”.

Miłośnicy sztuki kulinarnej udali się do Restauracji „Ricco Gusto” na warsztaty wypiekania pizzy pod okiem doświadczonego i życzliwego personelu. Dzieci i młodzież miała okazję zobaczyć, jak wygląda serce profesjonalnej pizzerii oraz jak zawodowcy przyrządzają prawdziwą, włoską pizzę. Mali kucharze najpierw obowiązkowo myli ręce, po czym otrzymali kulkę ciasta, z której pod okiem kucharza wyrabiali placek o dowolnym kształcie, a następnie fantazyjnie go dekorowali. Na koniec wypieczona pizza wylądowała na talerzu. Do tego serwowano napoje. Warsztaty zakończyły się wręczeniem dyplomów.

Podczas zajęć kulinarnych w MDK dzieciaki piekły gofry, wcześniej przygotowując samodzielnie ciasto do wypieku.

Innymi ciekawymi wydarzeniami, które odbywały się podczas ferii, był baśniowy dzień z konkursami, turniej szachowy i warcabowy, warsztaty modelarskie, układanie puzzli na czas, bilard i dart.

Dużym powodzeniem cieszyły się seanse filmowe w kinie „Narie” w ramach których można było obejrzeć takie filmy jak: „Spider-Man Uniwersum”, „Młodzi Tytani: Akcja! Film”, „Iniemamocni 2” czy „Asteriks i Obeliks. Tajemnica Magicznego Wywaru”.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i radosne spędzenie czasu wolnego w Morąskim Domu Kultury.

Galeria zdjęć: