ulotka tył Kopiowanie

Na scenie Morąskiego Domu Kultury w dniu 30.05.2018 r. wystąpili znani i uznani aktorzy: Ona - Marzena Bergmann, On – Grzegorz Gromek.

„Uwaga! Rozwód!”, to zabawna i wzruszająca sztuka napisana przez amerykańskiego dramatopisarza o polskich korzeniach Williama G. Thundera, w wyśmienitym tłumaczeniu Marty Markockiej – Pepol.

Rozgrywa się ona, podobnie jak u Becketta, w przestrzeni nie do końca określonej, ponieważ jak mówi sam autor sztuki: „W teatrze najważniejsi są aktorzy. To właśnie oni wytwarzają więź między sobą, która przeradza się w spotkanie. Spotkanie, w którym możemy uczestniczyć my, widzowie. To właśnie jest kwintesencją teatru. W dobie wielkiego kina, telewizji i internetu skupianie się na wielkich inscenizacjach nie ma najmniejszego sensu. Teatr powinien odwołać się do tego co jest, było i będzie w nim najmocniejsze i nie do zastąpienia, mówię tu o aktorach oraz spotkaniu”. Tak więc nie zobaczymy tu wielkiej scenografii, czy stylowych kostiumów rodem z TVN’u. Jest to skromna inscenizacyjnie sztuka, która opiera się głównie na grze aktorskiej. Pomieszanie konwencji stand- up’u i komedii romantycznej pozwala na szybką identyfikację widzów z dwójką bohaterów, bawi, wzrusza i zaprasza do scenicznego świata w sposób niezwykle bezpośredni. Główna oś dramatu rozpięta jest między dwójką ludzi, którzy uwikłani w codzienną pogoń zapomnieli o sobie nawzajem. Zapomnieli o tym co w życiu jest najważniejsze, czyli o miłości. On i Ona, małżeństwo, oboje około czterdziestki, dziecko, kredyt, praca… i pustka. Spotykają się być może po raz ostatni. Obydwoje doszli do punktu, w którym rozwód wydaje się być jedynym rozwiązaniem. Jednak w trakcie ich rozmowy coś się wydarza… Czy maja jeszcze czas, zanim machina ruszy? Czy jest jeszcze nadzieja, która pozwoli odrodzić się zaufaniu i miłości? Czy rozwód to na pewno jedyne rozwiązanie? Aby się o tym przekonać, trzeba to zobaczyć.

DSC08320 KopiowanieDSC08331 KopiowanieDSC08340 KopiowanieDSC08347 KopiowanieDSC08348 KopiowanieDSC08355 KopiowanieDSC08357 KopiowanieDSC08364 Kopiowanieulotka tył KopiowanieDSC08361 Kopiowanie