Na placu przy Morąskim Domu Kultury po raz kolejny odbyła się Wigilia dla mieszkańców. Dla uczestników wydarzenia przygotowano poczęstunek, który poprzedziła wspólna modlitwa, życzenia i koncerty. Świąteczny repertuar zaprezentowali: Zosia Stankiewicz i Julia Szymaniak wraz z Zespołem „Muminki” – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, Zespół Folklorystyczny „Warmianki” z Miłakowskiego Domu Kultury oraz Janek Paczkowski i Patrycja Wierzba z sekcji wokalnej MDK.

Morąski Dom Kultury był organizatorem
XIX Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu”.
Ideą imprezy jest umożliwienie przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze poprzez utrzymanie tradycji wspólnego kolędowania, wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz integracja różnych grup wiekowych. Festiwal jest okazją do zaprezentowania utalentowanych uczestników, którzy wystąpili w przedziale wiekowym od przedszkolaka do seniora.

Wykonawcy oceniani byli za dobór repertuaru, emisję głosu, intonację, ekspresję wykonania i radość muzykowania.

W komisji zasiedli muzycy: Irena Frąckiewicz, Małgorzata Mróz i Jerzy Mudry.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Hej kolęda, kolęda!"

1 Kopiowanie

??Święty Mikołaj ?? jak co roku o nas nie zapomniał i zaleciał chociaż na chwilkę!

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ IX KONKURSU LITERACKIEGO

TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY „OTWARTE DZRWI