1 Kopiowanie

 

W Morąskim Domu Kultury odbyła się impreza
„Powitanie Wiosny z Marzanną”
.

Pięknie ubrane Marzanny wraz z dziećmi i opiekunami ruszyły na spacer kolorowym korowodem z Parku Miejskiego do Morąskiego Domu Kultury.

Następnie odbyła się prezentacja „zimowych panien”. Po każdej z nich dzieci brały udział w konkursach, odgadywały zagadki o wiośnie, śpiewały piosenki, improwizowały taniec wiosny i przylatujących ptaków.

W konkursie na najpiękniejszą morąską marzannę wzięło udział dziewięć placówek.

Wszystkie prace były starannie wykonane i bajecznie kolorowe.

 

 

Jury konkursu: Halina Moskal – artysta amator, Monika Lipka – pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim oraz Ilona Niewiadomska – pracownik Lokalnej Organizacji Turystycznej oceniło Marzanny pod względem oryginalności, pomysłowości, walorów artystycznych, zgodności z tematem konkursu.

Wiosennym akcencikiem dla najmłodszych był pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu dziewczynek z sekcji MDK.

Wyróżnienia otrzymali: grupa „Krasnale” i „Zajączki” ze Żłobka Miejskiego w Morągu, dzieci z grupy III i IV z Przedszkola nr 2, grupa „0” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, dzieci z klasy III, IV i V ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie, klasa II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach oraz dzieci ze świetlicy wiejskiej w Żabim Rogu

III miejsce zajęła grupa „Żabki” (4-5 latki) ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu

II miejsce: grupa „Żabki” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu

I miejsce: dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku

Impreza odbyła się zgodnie ze starosłowiańskim zwyczajem 21 marca 2018 r.

Galeria zdjęć:

2 Kopiowanie3 Kopiowanie4 Kopiowanie5 Kopiowanie6 Kopiowanie7 Kopiowanie8 Kopiowanie9 Kopiowanie10 Kopiowanie11 Kopiowanie12 Kopiowanie13 Kopiowanie14 Kopiowanie