DSC04215 Kopiowanie

 

 

Tradycji stało się zadość.We wtorkowe południe przy Morąskim Domu Kultury odbyło się Spotkanie w bożonarodzeniowym nastroju. Nie zabrakło degustacji wigilijnych potraw, kiermaszu lokalnego rękodzieła, wspólnego kolędowania oraz świątecznej atmosfery potęgowanej życzliwym, rodzinnym klimatem.

Wigilia dla mieszkańców  odbyła się 19 grudnia 2017 r. na placu przy MDK.

 

Uczestnikom Wigilii Miejskiej życzenia złożył Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, straży miejskiej i policji oraz dyrektorzy lokalnych instytucji.

Podczas gdy mieszkańcy delektowali się potrawami w międzyczasie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Odświętną atmosferę uzupełniały występy: Chóru Seniora „Morążanie”, młodzieży z sekcji wokalnej z Morąskiego Domu Kultury oraz dzieci z chóru szkolnego „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu. Na świątecznym jarmarku można było nabyć ozdoby i dekoracje na wigilijny stół. Okolicznościowe sianko z opłatkiem, pierniczki i cukierki roznosili Mikołaje. Organizatorami Spotkania Bożonarodzeniowego byli: Burmistrz Morąga, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie, Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”, Morąski Dom Kultury Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Media Group Info-Portal Informacyjny Daniel Woronko. W tym roku do grona organizatorów i sponsorów jednocześnie dołączyli: Fundacja na Rzecz Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Jak Nie My To Kto” oraz Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Animator Katarzyna Królak.

 

 

          DSC04187 KopiowanieDSC04195 KopiowanieDSC04199 Kopiowanie

                         DSC04201 KopiowanieDSC04206 Kopiowanie

                         DSC04213 KopiowanieDSC04215 Kopiowanie

                         DSC04222 KopiowanieDSC04233 Kopiowanie

                         DSC04254 KopiowanieDSC04258 Kopiowanie

                                                                            DSC04266 Kopiowanie