W niedzielę, 9 kwietnia 2017 r., w Morąskim Domu Kultury odbył się
II Warmińsko Mazurski Turniej Szachowy
o Puchar Burmistrza Morąga

zaliczany do klasyfikacji grand prix województwa w szachach szybkich.
70 miłośników gry królewskiej z różnych miast postanowiło sprawdzić swoją wyobraźnię umysłową i rozwinąć strategię szachową
(w poprzednim roku liczba zawodników wyniosła 59).

Szachiści z Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Kętrzyna, Giżycka, Biskupca, Bydgoszczy, Targowiska Dolnego, Lubawy, Sampławy, Samborowa, Nowego Miasta Lubawskiego, Uzdowa, Pasłęka i oczywiście z Morąga rywalizowali między sobą tzw. systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund przy kojarzeniu komputerowym (przy zegarach elektronicznych z tempem 10 min. + 5 sek.).

Turniej został zgłoszony do oceny rankingowej dla szachów szybkich i również umożliwia wejście na listę rankingową przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE) co świadczy, że charakter tej imprezy sportowej miał bardzo wysoką rangę.

Najlepsi gracze zostali nagrodzeni od 1 do 6 miejsca w kat. open oraz w poszczególnych kategoriach według regulaminu.

Pula nagród w sumie wyniosła 1030 zł.

Najlepszym zawodnikiem turnieju, który zdobył 7,5 pkt (na 9 możliwych) okazał się pan Krzysztof Budrewicz z klubu MKSz "Hetman-Pionier" Kętrzyn.

Puchar, nagrodę pieniężną oraz materiały reklamowe i gadżety o Morągu dla zwycięzcy wręczył zastępca Burmistrza - Pan Leszek Biernacki.

Najlepsi zawodnicy w wybranych kategoriach:
I miejsce- KRZYSZTOF BUDREWICZ -
Nejlepszy zawodnik z Gminy Morąg- TOMASZ SULKOWSKI
Nagroda losowana- MICHAŁ TRENDOWSKI

Szczegółowe wyniki

Organizatorami imprezy byli: Morąski Dom Kultury, Warmińsko Mazurski Związek Szachowy oraz Urząd Miejski w Morągu.

Podziękowania za wsparcie imprezy: Krzysztof Kowalewski - firma Agromech, Mini Bar Dorota Krasnowska (którzy również w czasie imprezy zapewnili uczestnikom bufet z ciepłymi daniami) oraz sklep sportowy Olimp; lokalnym mediom za opublikowanie informacji w portalach internetowych i gazetach; Jackowi Szczygłowskiemu za wykonanie projektu plakatu oraz doskonałej grafiki oraz wszystkim zaangażowanym przy organizacji turnieju i w jego trakcie.