Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową po raz kolejny spotkali się mieszkańcy miasta i gminy Morąg aby zakolędować oraz skosztować świątecznych  potraw przygotowanych na wigilijny stół.

Spotkania wigilijne mieszkańców miasta i gminy Morąg mają kilkuletnią tradycję i na stałe wpisane są w kalendarz imprez gminy Morąg.

Wigilię rozpoczął Burmistrz Morąga, który złożył mieszkańcom życzenia świąteczne i noworoczne.

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili mieszańców wykonawcy, którzy zaśpiewali kolędy i pastorałki.

Wystąpili: grupa „Biedronki” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu, Katarzyna Krugła ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu (kl. „0”), zespół „Perłowa Nuta” z Morąskiego Domu Kultury, Wiktoria Kaczyńska  ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, Weronika Ciok z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Chór Seniora „Morążanki” oraz zespół „Eurobabki” z Morąskiego Domu Kultury.

Organizatorami wigilii byli:

Burmistrz Morąga

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Morągu

Partnerstwo na rzecz rodziny

Morąski Dom Kultury

Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Morągu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym przygotowane zostały potrawy wigilijne.

Wigilia Miejska odbyła się 19 grudnia 2014 r. na placu przed Morąskim Domem Kultury.