W Morąskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu recytatorskiego „Polska jest w nas”.

W nastrój świętowania wprowadziła licznie zgromadzoną publiczność grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu. Następnie uczniowie z morąskich szkół zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Gdy wolności nadszedł czas” przygotowany przez p. Elżbietę Rzepka.

O Ojczyźnie opowiedziały dzieci z Przedszkola „Jedyneczka”. Władysław Suwik czytał teksty napisane przez Józefa Piłsudskiego. Chór „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu prowadzony przez p. Ewę Łuszcz zaprezentował pieśni legionowe.

Ważnym punktem programu było wręczenie nagród laureatom konkursu recytatorskiego „Polska jest w nas” i prezentacje laureatów.

Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski wręczał Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski.

Na koniec publiczność zaproszona została do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych wspólnie z zespołem wokalnym z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu.

Organizatorem imprezy było Morąskie Stowarzyszenie „Dialog” oraz Morąski Dom Kultury.

Protokół konkursu recytatorskiego „Polska jest w nas”:

Jury po wysłuchaniu uczestników konkursu postanowiło przyznać:

I grupa: Przedszkolaki i Uczniowie klas I-III

W Kategorii Przedszkolaki:

DSC05206 KopiowanieI miejsce- 5latki- grupa „Motylki(Maja Lewandowska, Bartosz Hubacz) z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu za interpretację wiersza „Moja Polska” (autor Jolanta Mendyka)

II miejsce - Jakub Ged ze Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu (kl. 0) za wiersz „Moja mała Ojczyzna” (autor Joanna Białobrzeska)

III miejsce – Wiktoria Kuba z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu za recytację wiersza „Moja mała Ojczyzna” (autor Joanna Białobrzeska)

W Kategorii Uczniowie klas I-III:

I miejsce - Wiktoria Grzybowska ze Szkoły Podstawowej w Łącznie za wiersz „W leśniczówce” (autor: K.I. Gałczyński)

II miejsce - Maria Bąk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Morągu za interpretację wiersza „Moja mała Ojczyzna” (autor Joanna Białobrzeska)

III miejsce – Hania Ślązak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu za wiersz „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” (autor:Wisława Szymborska)

nagroda specjalna poza konkursem- Grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu za wykonanie piosenki „Jedenasty listopada”

DSC05249 KopiowanieII grupa: Uczniowie klas IV-VI

I miejsce - Oliwia Pazik ze Szkoły Podstawowej w Łącznie za wiersz „Kołysanka” (autor: Czesław Miłosz)

II miejsce Weronika Sałacka ze Szkoły Podstawowej w Łącznie za recytację wiersza „Pieśń o fladze” (autor: K.I. Gałczyński)

wyróżnienia:

Gabriela Rowicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Morągu za interpretację tekstu piosenki „Taki Kraj” (autor: Jan Pietrzak)

Nikola Roguska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu za wiersz „Moja Ojczyzna” (autor nieznany)

Dawid Chmurzyński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu za wiersz „Do polskiego chłopięcia” (autor:WładysławBełza)

III grupa: Młodzież i Dorośli

I miejsce – Wojciech Twardowski z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu,

II miejsce – Julia Przetacka z Gimnazjum nr 2 w Morągu za interpretację wiersza „Kwiaty Polskie” (autor: Julian Tuwim)

III miejsce – Natalia Megger z Gimnazjum nr 2 w Morągu za interpretację tekstu piosenki „Ballada o bieli” (autor:Jacek Kaczmarski)

wyróżnienie: Gabriela Przybyła z Gimnazjum nr 2 w Morągu za wiersz „„Przy grobie księdza Jerzego Popiełuszki” (autor: Anna Kamieńska)

Podsumowanie konkursu odbyło się 10.11.2014 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.