wystawa w Wenecji Kopiowanie

Projekt "Ameryka, Wenecja, Ruś..."

27 czerwca o godz. 17:00 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy w Wenecji...

...małej miejscowości pod Morągiem.Wystawa miała miejsce w świetlicy wiejskiej pod patronatem Morąskiego Domu Kultury oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Artyści należący do stowarzyszenia "Areszt Sztuki" chcą dotrzeć ze swoimi pracami  tam wszędzie, gdzie na co dzień kontakt ze sztuką jest utrudniony. Wystawa w Wenecji była kolejną odsłoną projektu "Ameryka, Wenecja, Ruś". Artyści, którzy biorą udział w tym przedsięwzięciu na co dzień wystawiają swoje prace w całej Polsce oraz za granicą. Niektórzy pokazywali swoje prace na wystawach w Stanach Zjednoczonych, we włoskiej Wenecji, również w Moskwie czy innych miastach Rosji. W wystawach brały udział prace ponad dwudziestu artystów. Każdy pokazuje tylko jedną pracę ze swojego dorobku. Otwarciu wystawy towarzyszył koncert Lucyny Kowalskiej przy akompaniamencie Mateusza Cwalińskiego na akordeonie, śpiewane były wiersze Marka Barańskiego - olsztyńskiego publicysty i poety.

100 4847 Kopiowanie100 4852 Kopiowanie100 4866 Kopiowanie100 4876 Kopiowanie100 4880 Kopiowanie100 4884 Kopiowanie100 4894 Kopiowanie100 4911 Kopiowanie