KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 16 kwietnia 2014r. o godz.10:00 w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury odbył się XXXII Konkurs Recytatorski "Spotkania z Poezją".

W Morąskim Domu Kultury 16.04.2014 r. odbyły się eliminacje miejsko-gminne XXXII Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”.
Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji, stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości zaprezentowania poezji i prozy dziecięcej oraz artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.

W konkursie wzięło udział 34 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy.
Oceny uczestników dokonało Jury w składzie:DSC00631 Kopiowanie
Andrzej Fabisiak – przewodniczący Jury, pedagog, reżyser przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie
Elżbieta Duch – emerytowana polonistka, instruktor warsztatów literackich dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Joanna Farulewska – kierownik czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu
Jury przy ocenie wzięło pod uwagę: interpretację i estetykę mówienia, dobór repertuaru do wieku i osobowości dzieci i młodzieży, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

DSC00541 KopiowanieW grupie wiekowej (Klasy I-III Szkoły Podstawowej):
III miejsce zajęła Aleksandra Rowicka ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za interpretację wiersza Jana Brzechwy pt.: „Brudas”
II miejsce otrzymała Kinga Beranek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Reymonta w Morągu za recytację wiersza Aleksandra Fredry pt.: „Paweł i Gaweł”
I miejsce zajęła Gabriela Rowicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Reymonta w Morągu za recytację wiersza z rep. Doroty Gellner pt.: „Zły humorek”
wyróżnienie otrzymał Filip Gieszczyński ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za wiersz z rep. Jana Brzechwy pt.: „Kwoka”

W grupie wiekowej (Klasy IV-VI Szkoły Podstawowej):
III miejsce otrzymała Amelia Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za wiersz z rep.Wisławy Szymborskiej pt.: „Kot w pustym mieszkaniu”
II miejsce zajęła Urszula Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za recytację wiersza z rep. s. Magdaleny Nazaretanki pt.: „Ballada o szczęściu”
I miejsce zajął Dawid Chmurzyński ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu za recytację wiersza z rep. Wojciecha Bąka pt.: „Mój Bóg”DSC00563 Kopiowanie

W grupie wiekowej (Uczniowie Gimnazjum):
I miejsce zajęła Monika Mutrynowska z Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Żabim Rogu za recytację wiersza z rep. Dawida Stronczaka pt.: „Wiersz o wojnie” oraz za interpretację fragmentu prozy Andrzeja Lenartowskiego pt.: „Wielki piątek, czyli kobieta demon”
wyróżnienia otrzymali:
Bartosz Fabisiak z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II za recytację wiersza Andrzeja Waligórskiego pt.: „Ballada ćwiczebna na tempo i dykcję”
Maciej Onaszkiewicz z Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Żabim Rogu interpretację fragmentu prozy pt. „Dziecko Noego” z rep. Erica Emamanuela Schmitta
Adrian Dunia z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu za recytację wiersza Jana Brzechwy pt.: „Pali się”

W kategorii Konkurs Poezji Śpiewanej dla Gimnazjum Jury nie przyznało żadnego miejsca.

Laureaci I i II miejsca w każdej kategorii wiekowej przeszli do kolejnego etapu – eliminacji rejonowych, które odbędą się 7 maja 2014 r. o godz. 10.00 w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku.
Finałem konkursu są eliminacje wojewódzkie w Olsztynie.

GALERIA ZDJĘĆ:

DSC00530 KopiowanieDSC00547 KopiowanieDSC00578 KopiowanieDSC00599 KopiowanieDSC00593 KopiowanieDSC00627 KopiowanieDSC00586 KopiowanieDSC00608 KopiowanieDSC00626 KopiowanieDSC00630 Kopiowanie