PIOSENKA RELIGIJNA - PLAKAT

Dnia 24.04.2014r. o godz. 10:00 w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury odbył się PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

Wykonawcy zaprezentowali się w szczególnym repertuarze-piosenkach religijnych dla Jana Pawła II.

Celem imprezy jest popularyzacja utworów o tematyce religijnej, propagowanie muzyki, postaw i wartości chrześcijańskich, wyrażanie swojej wiary poprzez śpiew, rozwój i promocja talentów oraz uczczenie kanonizacji Jana Pawła II i złożenie hołdu Papieżowi-Polakowi.

Uczestnicy przeglądu przygotowali po jednej piosence o tematyce religijnej.

Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez Jury. W pracach komisji konkursowej wzięli udział:

Jerzy Mudry -€“ muzyk, dyrygent Chóru Męskiego „Chorał” przy Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Morągu

Lidia Winnicka-muzyk

Katarzyna Eliminowicz - uczestniczka programu „Szansa na sukces” w programie z Natalią Kukulską.

Jury przy ocenie wzięło pod uwagę interpretację, dobór repertuaru zgodny z tematyką przeglądu, poziom wykonania i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii wiekowej: Przedszkolaki

II miejsce otrzymały 6-latki z Przedszkola nr 2 w Morągu za wykonanie piosenki pt.: „Gdyby wiara Twa”

I miejsce zajęła Aleksandra Kocenko z Gminnego Przedszkola „Jasia i Małgosi” w Lipowcu za  wykonanie piosenki pt.: „Kochamy Cię Janie Pawle II”

DSC00671 KopiowanieW kategorii wiekowej: Szkoła Podstawowa (klasy I-III)