konkurs gitarowy1

Dnia 15 marca 2014r. o godz. 12:00 w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury odbył się konkurs gitarowy "Kolaż Dźwięków".

DSC09615 KopiowanieKonkurs odbył się 15 marca o godzinie 12.00 w sali widowiskowo- kinowej MDK. Celem konkursu jest konfrontacja umiejętności w dziedzinie gry na gitarze, odkrywanie i promocja talentów, popularyzacja szeroko pojętej muzyki gitarowej, rozwijanie wrażliwości artystycznej.

Do konkursu gitarowego „Kolaż Dźwięków” 2014 zgłosiło się 34 gitarzystów, wystąpili solo lub zagrali w zespołach.
Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 15 i powyżej 15 lat.

DSC09624 Kopiowanie Uczestników konkursu ocenili Jurorzy:
Cezary Makiewicz - gitarzysta, autor tekstów, kompozytor, lider i założyciel zespołu "Cezary Makiewicz i Kolters" (od 2006 r. zespół współpracuje z grupą "Babsztyl").
Piotr Szymański - gitarzysta, muzyk, producent muzyczny m.in. grupy "Shantaż", zespołu "Babsztyl", formacji "Zaraza". Prowadzi współpracę artystyczną m.in. z "Kapelą Jakubową" oraz zespołem "Czyści jak Łza".
Jarosław Łabudziński - muzyk, starszy instruktor muzyczny w Morąskim Domu Kultury

DSC09655 KopiowanieJury przyznało następujące nagrody:
W grupie młodszej do lat 15:
I miejsce: Adam Serafin za utwór Blues And Seven Variations-Dusan Bogdanovic;
II miejsce: Adam Połubiński z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie za utwór Ciekawski-A. Vinitski;
III miejsce: Trio Gitarowe: Justyna Dąbrowska, Dorian Baca, Adam Serafin z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie z utwór Guytare-G. Bergeron;
wyróżnienie: Zespół „Kapodaster”: Justyna Tobolska, Jakub Swinarski, Tomasz Wasielewski z Pałacu Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku za utwór Another Brick In The Wall-Pink Floyd;
wyróżnienie: Zespół Gitarowy „Festina Lente Young”: Weronika Krawczyk, Oliwia Milewska, Wiktoria Czerwińska, Weronika Bagińska, Julita Burzyńska z Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie za utwór Piraci z Karaibów w aranżacji Marcina Piekuta.

W grupie starszej powyżej 15 lat:
I miejsce: Rafał Majek z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie za utwór Tarantella-J.K.Mertz;
II miejsce: Emilian Hasiuk z Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynieza utwór La Catedral-Augustin Barrios Mangore;
III miejsce ex aequo: Cezary Swinarski z Pałacu Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku za utwór Polskie Drogi-Andrzej Kurylewicz oraz Dorian Baca z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie za utwór Angelina- T.Emmanuel;
wyróżnienie: Paweł Opalczewski z Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie z utwór Common Ground-Andy McKee.

W ramach konkursu przed wręczeniem nagród odbył się recital Cezarego Makiewicza i Piotra Szymańskiego.

Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Olsztyn, Telewizja Lokalna TV Morąg, Gazeta Morąska oraz portal Media Group Info.