Koncert Galowy "W Krainie Uśmiechu"

 

„W Krainie Uśmiechu” – pod takim tytułem w Morąskim Domu Kultury odbył się niezwykły galowy koncert upamiętniający zmarłego Kazimierza Kowalskiego, znanego śpiewaka operowego. Kazimierz Kowalski związany był z Teatrem Wielkim w Łodzi, był solistą oraz wieloletnim dyrektorem naczelnym i artystycznym. Był popularyzatorem muzyki poważnej, opery i operetki, prezenterem radiowym i telewizyjnym.

W muzycznym wydarzeniu wzięli udział wybitni polscy artyści: Małgorzata Kulińska (sopran), Aleksandra Gudzio (mezzosopran), Paweł Żak (tenor), Arkadiusz Anyszka (baryton), Bogna Dulińska (fortepian).

W programie koncertu znalazły się przeboje z oper i operetek tj.: Straszny Dwór, Carmen, Napój Miłosny, La Traviata, Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Paganini oraz przeboje musicalowe i pieśni neapolitańskie.

 Koncert pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Burmistrza Morąga Tadeusza Zbigniewa Sobierajskiego odbył się 05.11.2022 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.