Z okazji Dnia Dziecka 31.05.2015 r. w Parku Miejskim w Morągu odbył się festyn zorganizowany przez Morąski Dom Kultury przy wsparciu Urzędu Miejskiego.
Atrakcji było co niemiara. Podczas imprezy dzieci mogły wziąć udział w konkursach i zabawach wygrywając atrakcyjne nagrody. Organizatorzy zapewnili szereg rozrywek m.in.: bajkowy quiz, występy wokalne, taneczne, warsztaty balonowe, „słodką gofrowiadę”, „malowanie buziek”, warsztaty samodzielnego wykonywania zabawek, zawody rowerowe, tor przeszkód, turnieje szachowe i warcabowe.
Na scenie wystąpili wykonawcy, którzy znaleźli czas, by sprawić dzieciom dużo radości i satysfakcji. Wspaniale zaprezentowała się Wiktoria Brzezińska z koła muzycznego MDK, która zagrała na keyboardzie.
Bajeczkę „Czerwony Kapturek” (o zdrowym odżywianiu) zaprezentowali uczniowie z kl. I „b” Gimnazjum nr 1 w Morągu.
Dzieci odbyły ekscytującą „Podróż dookoła świata” z grupą artystyczną "O'karyna".
Występy taneczne dedykowane najmłodszym pokazali: sekcja tańca nowoczesnego i gimnastyki artystycznej z MDK oraz grupa „Małolaty” z Placówki Wielofunkcyjnej „Promyk”.
Najpiękniejsze piosenki dla dzieci zaśpiewali: Wiktoria Kaczyńska z Morąga, Wiktoria Paduch i Martyna Radomska ze Szkoły Podstawowej w Łącznie, chór „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, zespół muzyczny „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Morągu w składzie: Maja Brejnak, Wiktoria Świderska, Julia Marszałkiewicz, Wiktoria Kołodziej, Emilia Szydłowska, Michalina Jędrych, Agata Romanowska, Anna Żydaniec, Julia Dunia, Joanna Masiuk.
Festyn nie mógł odbyć się bez udziału najmłodszych wykonawców, którzy zachwycili wszystkich swoimi talentami. Przedszkole nr 2 w Morągu reprezentowała grupa dzieci z koła taneczno artystycznego „Tulipanki”. Dzieci przedstawiły pantomimę „Przyjaźń” oraz taniec „Choco, Choco”. Publiczność obejrzała bardzo atrakcyjny program artystyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu, przygotowany z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia placówki.
Na scenie wystąpili również Harcerze z Komendy Hufca w Morągu, którzy zaśpiewali piosenki z motywem podróży i wędrówki.
Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchańców, stoisk z różnymi atrakcjami i smakołykami.
Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko Lokalnej Organizacji Turystycznej, przy którym dzieci mogły uczestniczyć w grze miejskiej „Szlakiem Morąskich Zabytków”. W nagrodę miały możliwość wybicia morąskiej monety.
Na imprezę zawitała grupa motocyklowa „Pocisk i Przyjaciele”. Uczestnicy festynu mogli wsiąść na motocykl, odpalić go i zasiąść za jego kierownicą. Do dyspozycji dzieci miały również przejażdżkę motocyklem.
Morąska policja zaprezentowała specjalistyczny sprzęt oraz zorganizowała tor przeszkód z nagrodami.
Ciekawi świata, roślin i zwierząt mogli uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez Nadleśnictwo Dobrocin.
W organizację imprezy włączyło się również morąskie stowarzyszenie „Salla”, które zorganizowało gry i zabawy wczesnośredniowieczne tj. „walka o kładkę”, „mój kijaszek” i „bitwa ślepców”. Zabawy cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci.
Pogoda zachęciła rowerzystów do udziału w zawodach, które przeprowadził Roman Szawłowski. Zwycięzcy otrzymali statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy.
Miłośnicy królewskiej gry w szachy i warcaby zostali uhonorowani pucharami, które wręczył Roman Kazimierczak.
Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu zaangażowali się w przygotowanie słodkiej gofrowiady, kącika zabaw i „malowania buziek”. Gofry były pyszne.
Współorganizatorami festynu byli: Miejska Biblioteka Publiczna, Komisariat Policji, Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, UKS „Olimpijczyk” Morąg, ZHP Komenda Hufca w Morągu, Morąskie Stowarzyszenie „Salla”, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Nauki i Kultury „Trzynastka” przy LO im. Leona Kruczkowskiego w Morągu, Muzeum im. Johanna Gottfrieda w Morągu.
Sponsorami imprezy byli: Sklep Intermarché, Księgarnia „Wiedza”, Świat Dziecka „Smyk”, PHU „Marketing”, Lodziarnia Stefan Barnik, PPH „Morbis” Snack Bar-Pizza.
Galeria zdjęć: