W sali widowiskowo - kinowej Morąskiego Domu Kultury dnia 14 marca 2015 r. odbyła się czwarta edycja konkursu gitarowego „Kolaż Dźwięków”.

Na scenie wystąpiło 20 wykonawców, którzy zaprezentowali ciekawe utwory z kręgu muzyki gitarowej.

Gitarzystów oceniła komisja konkursowa w składzie:

Michał Bagiński – przewodniczący Jury, muzyk, kompozytor, realizator i producent muzyczny

Dawid Rakowski – gitarzysta zespołu "Big Day"

Andrzej Sulewski – wokalista, gitarzysta

Celem konkursu jest konfrontacja umiejętności w dziedzinie gry na gitarze, integracja uczestników konkursu, popularyzacja szeroko pojętej muzyki gitarowej, odkrywanie i promocja talentów.

Komisja doceniła wspaniałą grę i mistrzowskie wykonanie prezentowanych utworów przyznając następujące miejsca:

DSC07116 KopiowanieW kategorii wiekowej do 15 lat:

III miejsce otrzymała Justyna Dąbrowska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie (rep. Stanley Myers – Cavatina, Roland Dyens – Tango en skai, opiekun: Elżbieta Pliszka)

II miejsce zajął Mikołaj Cerek z Centrum Muzycznego „Virtuo” w Gdyni (rep. Mirosław Drożdżowski – Banjo Blues, AlexanderVinitsky – Chłopczyk chuśtający się na osiołku, opiekun: Anna Bukowska)

I miejsce otrzymał Adam Połubiński z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie (rep. Roland Dyens – XVII Lettre Encore, MarekPasieczny – Bossa, opiekun: Elżbieta Pliszka)

wyróżnienie: otrzymał zespół „Szarlotka” w składzie: Aleksandra Obrębska, Sandra Uniżycka, Weronika Widmańska z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku (rep. Carlos Santana – Moonflower, Lynyrd Skynyrd – Sweet Home Alabama, opiekun: Wiesław Gąsiorowski)

W kategorii wiekowej powyżej 15 lat:

III miejsce zajął Robert Ostoja – Lniski z Agencji Artystycznej „Śpiewankiewicz” (rep. Dave Brubeck – Take five, Chick CoreaSpain, opiekun: Jarosław Śpiewankiewicz)

II miejsce otrzymał Dorian Baca z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie (rep. Tommy Emmanuel – Lewis & Clark, Tommy Emmanuel – Those Who Wait, opiekun: Elżbieta Pliszka)

I miejsce zajął Paweł Opalczewski z Pałacu Młodzieży w Olsztynie (rep. Preston Reed – Ladies night, Preston Reed – Fatboy, Michael Hedges Layover , opiekun: Michał Piekut)

Przed wręczeniem nagród odbył się koncert znakomitych gitarzystów: Michała Bagińskiego i Dawida Rakowskiego.

Nagrody rzeczowe tj. gitary, wzmacniacze i pokrowce do gitar ufundował Morąski Dom Kultury.

Sponsorami drobnych nagród w postaci mikrofonu beprzewodowego i przewodnika gitarowego byli: sklep muzyczny TON w Ostródzie oraz Mini Bar - Dorota Krasnowska.