11 stycznia 2015r. odbył się

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szefową sztabu WOŚP w Morągu jak co roku była Beata Cetkowska. Przez cały dzień zbierane były pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Od godziny 8:00 do 20:00 na terenie miasta i gminy Morąg kwestowali wolontariusze zarejestrowani w sztabie. Imprezy artystyczne w ramach WOŚP odbywały się w Morąskim Domu Kultury od godziny 10:00 i trwały do późnego wieczora. W niektórych świetlicach wiejskich (Bramka, Chojnik, Żabi Róg - wieś, Słonecznik, Zawroty, Markowo, Królewo) odbywały się imprezy towarzyszące.

DSC06266 Kopiowanie23 Finał WOŚP otworzył Chór szkolny „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu pod kierunkiem p. Ewy Łuszcz. Następnie zaprezentowały się dzieci z morąskich Przedszkoli: „Pszczółki” i „Motylki” z Przedszkola „Jedyneczka”, „Smerfy”, „Plastusie” i „Krasnale Hałabały” z Przedszkola nr 2 w Morągu oraz „Ekoludki” i „Słonka” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”. Wystąpiły również dzieci z koła muzycznego Morąskiego Domu Kultury, które zagrały na gitarze i klawiszach. Melodyjne piosenki zaśpiewał zespół muzyczny „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Morągu. Efektowny pokaz tańca nowoczesnego przygotowała grupa „Crazy Kids" z sekcji MDK prowadzonej pod kierunkiem p. Piotra Benko. Publiczność obejrzała spektakl „Czerwone kapturki” w wykonaniu dzieci z koła teatralnego działającego w Morąskim Domu Kultury.

Duże emocje wśród publiczności wzbudził pokaz par tanecznych ze Szkoły Tańca „U Mirka” pod kierunkiem Państwa Agnieszki i Mirosława Grzymkowskich. Entuzjazmem i pasją do tańca, akrobatyki i sztuki zachwycił publiczność pokaz gimnastyki w wykonaniu dziewczynek z sekcji gimnastyki artystycznej z MDK, przygotowany przez p. Elżbietę Bojarczuk.

Odbyły się pokazy: resuscytacji krążeniowo-oddechowej z udziałem instruktorów pierwszej pomocy z Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Morągu, pokaz taekwondo w wykonaniu podopiecznych zrzeszonych w Uczniowskim Klubie Sportowym „Victoria Morąg” oraz pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci i młodzieży z Placówki Wielofunkcyjnej „Promyk” w Morągu. Na scenie wystąpili laureaci Przeglądu Piosenki Polskiej i Poezji Śpiewanej „Perłowa Nuta” - Katarzyna Bojarska, Paulina Podębska, Chór Seniora „Morążanki” oraz przedstawiciel sekcji wokalnej MDK - Patryk Szabelski.

Spektakl teatralny „Wszystkie Anioły mają swoje doły” zaprezentowała publiczności grupa „Tanakabaka” z Gimnazjum nr 1 w Morągu.

DSC06426 KopiowanieW dalszej części wystąpili: Natalia Kłodnicka, Joanna Sienkiewicz, zespoły: „Paradise”, „Charyzma” i „Amber Stone”.

Przed wejściem do MDK grupa „Kaliber 69” zorganizowała kuchnię polową. Serwowano pyszną grochówkę, kiełbaski i ciepłą herbatę. Członkowie grupy jako wolontariusze WOŚP kwestowali na rzecz finału.

Wśród zaproszonych gości WOŚP pojawiła się dyrektor oddziału 1 PKO BP SA w Morągu p. Justyna Seledec, która pomagała w licytacjach gadżetów podarowanych przez swoją placówkę.

W Parku Miejskim odbył się biegPrzebiegnij kilometr -€“ zdobądź złotówkę”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Biegowe Finisz Morąg i FirmaKaczkan.

Symboliczny czek o wartości 4.000 tys. zł przekazał w ręce dyrektora MDK Andrzeja Niewiadomskiego Prezes firmy - Józef Waldemar Kaczkan. W akcji wzięło udział 250 uczestników, którzy przebiegli 1820 km.

W holu kina Narie była możliwość zmierzenia poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Diabetyków w Morągu.

W holu kina można było zagrać w szachy i warcaby. Było stoisko firmyOriflame, kiermasze ciast przygotowane przez świetlicę wiejską w Żabim Rogu -€“ Fabryce i harcerzy z Hufca Morąg. Harcerze przygotowali loteryjkę fantową, oraz malowanie twarzy.

W trakcie imprezy odbyły się licytacje bardzo atrakcyjnych gadżetów podarowanych przez sponsorów. Przedmioty licytowane cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Prowadzenia imprezy podjął się gościnnie Krzysztof Kaszubski z Radia Olsztyn oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Łącznie p. Dariusz Gościniak.

Wszyscy wolontariusze zostali rozliczeni przez powołaną komisję w siedzibie sztabu.

Sztab miejsko -€“ gminny w Morąskim Domu Kultury zebrał łącznie 32.109,04 zł (słownie: trzydzieści dwa tysiące, sto dziewięć złotych, cztery grosze) oraz walutę obcą:

DSC06587 Kopiowanie2 euro centy -€“ 7 szt.

1 euro cent -€“ 12 szt.

5 euro centów -€“ 13 szt.

10 euro centów -€“ 6 szt.

20 euro centów -€“ 6 szt.

5 lei -€“ 1 szt.

20 lipa -€“ 1 szt.

1 cent amerykański -€“ 1 szt.

2 korony -€“ 1 szt.

1 pfenig -€“ 1 szt.

1 rubel -€“ 1 szt.

20 marek -€“ 1 szt.

Stare monety  - 3 szt.

Sztab WOŚP w Morąskim Domu Kultury dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczny 23 Finał, a w szczególności: wolontariuszom, uczestnikom imprezy, harcerzom z Hufca Morąg oraz sponsorom, którzy zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia.

SPONSORZY 23 FINAŁU WOŚP

AGENCJA SPORTOWO-REKLAMOWAGRATKAPRZEMYSŁAW KUŁAKOWSKI

ZAKŁAD HANDLOWO-USŁUGOWYAGROMECHKRZYSZTOF KOWALEWSKI

KRÓL