ferie2 014 Kopiowanie

FERIE ZIMOWE

W okresie ferii zimowych, tj. od 27.01.2014 r. do 09.02.2014 r. Morąski Dom Kultury przygotował bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

W ramach zimowego wypoczynku odbyły się warsztaty teatralne, literackie, zajęcia modelarskie, wokalne, artystyczne, nauka gry na keyboardzie i gitarze.

Zorganizowano również warsztaty taneczne: latino solo, break dance i taniec nowoczesny.

Dzieci chętnie brały udział w warsztatach plastycznych podczas których uczyły się techniki tworzenia biżuterii „sutasz” oraz ozdób z koronki. Twórczą kreatywność wykazywały także na zajęciach projektowania graficznego, techniki z elementami muzyki oraz arteterapii z techniką.

DSC09354 KopiowanieZainteresowania muzyczne wszyscy chętni mogli rozwijać podczas zajęć zespołu „Perłowa Nuta”, warsztatów z teorii muzyki, muzykoterapii, gry na instrumentach (gitarze i keyboardzie). Konkurs karaoke był znakomitą okazją do zaśpiewania znanych piosenek przy podkładzie muzycznym. Każdy z młodych artystów mógł spróbować swoich sił wokalnych zarówno osobno-solo, w duetach jak i w chórkach. Dzieci mogły zaśpiewać dowolnie wybraną przez siebie piosenkę.

W czasie ferii uczestnicy zajęć doskonalili umiejętności logicznego myślenia podczas turniejów szachowych i warcabowych oraz gry w bilarda.

Dużo atrakcji dostarczył wyjazd do Leśniczówki „Strzała”. Podczas spotkania z Leśniczym dzieci i młodzież miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat zwierząt zamieszkujących w lesie i dowiedziały się w jaki sposób można pomóc im przetrwać zimę. Pan Leśniczy opowiedział o swojej pracy i na koniec spotkania zorganizował ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Młodzież i dorośli chętnie uczestniczyli w zajęciach aerobiku i yogi.

Bogatą ofertę feryjną przygotowało kino „Narie”. Wyświetlane były przede wszystkim bajki dla najmłodszych tj. „Robaczki z zaginionej doliny”, „Skubani”.

Młodzież i dorośli obejrzeli premierowe filmy tj. „Biegnij chłopcze, biegnij” oraz „Wilk z Wall Street”.

Ferie w MDK-u zapewniły wszystkim uczestnikom miły i aktywny wypoczynek o ciekawej i atrakcyjnej formie.