12 stycznia 2014 r. odbył się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przez cały dzień zbierane były pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Sztab WOSP w Morąskim Domu Kultury przygotował szereg atrakcji. W pierwszym bloku wystąpili: dzieci z Przedszkola „Jedyneczka”, Przedszkola nr 2, Olaf Wyszomirski z koła muzycznego MDK, chór szkolny „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, zespół muzyczny „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Morągu, grupa teatralna z MDK, dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca „U Mirka”, sekcje tańca nowoczesnego z MDK i Domu dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”, sekcja gimnastyki artystycznej z MDK . Odbyły się różne pokazy m. in.: resuscytacji krążeniowo-oddechowej z udziałem instruktorów pierwszej pomocy z Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Morągu, tańca breack-dance w wykonaniu sekcji z MDK, pokaz taekwondo przygotowali podopieczni zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym Victoria Morąg. Na scenie wystąpili również laureaci Przeglądu Piosenki Polskiej i Poezji Śpiewanej „Perłowa Nuta” oraz soliści z sekcji wokalnej MDK.

DSC08763 KopiowanieW części koncertowej wystąpili: Joanna Łubniewska-Sienkiewicz, Unique akustycznie, Tomasz Długosz, zespół Motyle, Julia Vikman z zespołem oraz zespół Elephant Memory.

Przed wejściem do MDK od rana buchała para z kuchni polowej przygotowanej przez grupę „Kaliber 69”.  Była pyszna grochówka i ciepła herbata. Członkowie grupy jak co roku kwestowali na rzecz finału oraz pomagali przy licytacji gadżetów na scenie. W tym roku swoją obecnością wspierał ich lekarz medycyny Tomasz Hajder. Wśród zaproszonych gości WOŚP znaleźli się również dyrektor oddziału 1 PKO BP SA w Morągu Justyna Seledec oraz prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „Marketing” Henryk Niewiadomski.

W Parku Miejskim odbył się bieg „Przebiegnij kilometr – zdobądź złotówkę”. Organizatorzy biegu – Stowarzyszenie Biegowe Finisz Morąg i Firma „Kaczkan”.

Dla wszystkich chętnych  zarówno przed jak i po biegu w holu kina była możliwość zmierzenia poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Diabetyków w Morągu.

W holu kina odbyły się turnieje szachowe i warcabowe, kiermasz. Było stoisko firmy „Oriflame”, zaś przedstawiciele Fundacji DKSM „Wspólnie przeciwko białaczce” szukali potencjalnych dawców szpiku.

W trakcie imprezy odbyły się licytacje atrakcyjnych gadżetów podarowanych przez sponsorów. Przedmioty licytowane cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Prowadzenia imprezy podjął się wspólnie Krzysztof Kaszubski z Radia Olsztyn.

Wszyscy wolontariusze zostali rozliczeni przez powołaną komisję w siedzibie sztabu. Do akcji włączyły się również świetlice wiejskie: Królewo, Żabi Róg-wieś, Słonecznik, Zawroty i Chojnik.

W tym roku Fundacja uprościła formę przeliczania pieniędzy. Środki były pakowane do specjalnych kopert bez ich rolowania.

DSC08686 KopiowanieW tym roku dzięki ludziom dobrej woli i hojności sponsorów udało się zebrać: 28.242,87 zł oraz waluta obca: 1 euro x2, 2 eurocenty x 27, 1 eurocent x 13, 5 eurocentów x 4, 10 eurocentów x 7,

Dzięki ludziom dobrej woli i hojności sponsorów udało się zebrać: 28.242,87 zł.,

waluta obca: 1 euro x 2, 2 eurocenty x 27, 1 eurocent x 13, 5 eurocentów x 4, 10 eurocentów x 7, 1 pens x 4, 20 pensów x 1, 20 eurocentów x , 1 funt ang. x 8, 1 korona czeska x 1, 2 fenigi niem. x 2, 1 frank szwajcarski x 1, 80 kopiejek, 3 centy, 1 cent amerykański x 149, 5 centów amerykańskich x 25, stare polskie monety, 2 zł x 3 szt., 1 żeton, 20 groszy x 1 szt., 5 zł x 1 szt., 1 grosz uszkodzony

W 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się Harcerze z Hufca Morąg, którzy pomagali na scenie przy licytacjach, w holu kina i przy przygotowywaniu poczęstunku dla wolontariuszy i artystów.

Tegoroczny Finał WOŚP w Morągu należy uznać za udany i owocny. A wszystko dzięki ofiarności mieszkańców, datkom do puszek i podczas licytacji przekazanych na aukcję przedmiotów, występom charytatywnym, a także bezinteresowną pomocy sponsorów:

• PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ BRONISŁAW KOMOROWSKI
  • BURMISTRZ MORĄGA TADEUSZ SOBIERAJSKI
  • STAROSTA OSTRÓDZKI WŁODZIMIERZ BRODIUK
  • MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO JACEK PROTAS
  • OLSZTYŃSKIE KOPALNIE SUROWCÓW MINERALNYCH S.A. W OLSZTYNIE                   – PREZES MAŁGORZATA ZYDEK
  • PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE „MARKETING” - HENRYK NIEWIADOMSKI
  • OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW „AUTO SZKOŁA” JAN SOBOLEWSKI
  • PRZEDSIĘBIORSTO HANDLOWO-USŁUGOWE „PIKSEL” TOMASZ COŁOŚ
  • GABINET DERMOKOSMETYKI „AFRODYTA” MAŁGORZATA GŁOWALA
  • PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE „CORA” MARIOLA WITOSZYŃSKA, BEATA WITOSZYŃSKA
  • PKO BP S.A. ODDZIAŁ 1 W MORĄGU – DYREKTOR ODDZIAŁU JUSTYNA SELEDEC