Po raz siódmy odbyła się Wigilia dla mieszkańców miasta i gminy Morąg. Uczestnicy spotkania mogli spróbować tradycyjnych potraw, odwiedzić kiermasz ozdób świątecznych oraz wysłuchać kolęd.
Nie zabrakło życzeń świąteczno-noworocznych, które złożył Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski.

Wspólne kolędowanie było udziałem Chóru szkolnego „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierunkiem pani Ewy Łuszcz oraz Angeliki Wyszkowskiej i Weroniki Ciok – solistek z MDK i ZSZiO i PPP w Morągu.

Organizatorami i Partnerami tegorocznej Wigilli byli:
Burmistrz Morąga, Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin, Morąski Dom Kultury, Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu.

Organizatorzy dziękują wolontariuszom działającym przy ZSZiO i PPP w Morągu za okazane serce, bezinteresowność i chęć niesienia pomocy przy organizacji spotkania świąteczno-noworocznego.

Imprezę wsparli sponsorzy:
Leo Center – Michał Rydzewski
PPHU „Andreas” - Andrzej Skorupski
PHU „Marketing” - Henryk Niewiadomski
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska – Andrzej Białek
PSS „Społem” - Dariusz Nachtygal
„Metalzłom” – Anida Grabowska
Hurtownia „Adach” - Adam Krupka
Mini Bar – Dorota Krasnowska
mediagrouoinfo – Daniel Woronko

Wigilia dla mieszkańców odbyła się 21 grudnia 2016 r. na placu przy Morąskim Domu Kultury.