W Morąskim Domu Kultury 18 grudnia 2014 r. odbył się

15 Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu”.

W Jury zasiedli:

Jerzy Mudry -€“ muzyk

Cezary Makiewicz -€“ muzyk, wokalista, gitarzysta, autor tekstów, lider i założyciel zespołu Cezary Makiewicz i Koltersi

Halina Maryniowska -€“ nauczyciel, bibliotekarz

Sylwester Żydanowicz -€“ organista w kościele św. Piotra i Pawła w Morągu

Celem przeglądu jest podtrzymywanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd, promocja uczestników, poznanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek.

W przeglądzie wzięło udział ponad 250 uczestników, którzy zaśpiewali kolędy i pastorałki w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich i dorośli.

DSC05947 KopiowanieW kategorii wiekowej -€“ Przedszkolaki:

III miejsce otrzymała grupa „Słonka” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu za pastorałkę „Świeć gwiazdeczko

II miejsce -€“ grupa „Biedronki” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu w składzie: Alicja Śliwińska, Ania Pawlukiewicz, Małgosia Moszczyńska, Zosia Sienkiewicz, Wiktor Belgrad za interpretację pastorałki „Zarozumiała bombka”

I miejsce wyśpiewała Wiktoria Kraśniewska ze Szkoły Podstawowej w Łącznie (kl „0”) za pastorałkę „Aniołek malutki jak wróbelek”

DSC05962 KopiowanieW kategorii wiekowej -€“ Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy I - III):

III miejsce wyśpiewał zespół dziecięcy „Chór Aniołów” z Parafii Św. św. Kosmy i Damiana w Świątkach za pastorałkę „Pierwsza gwiazdka”

II miejsce zajęła Grupa Wokalna z kl. II „b” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu za interpretację pastorałki „Święta, święta, święta”

I miejsce wyśpiewał Maciej Golian z Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie za wykonanie kolędy „Przekażmy sobie znak pokoju”

wyróżnienia otrzymali:

Klaudia Bińkuś ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu -€“ filia w Bramce za wykonanie kolędy „Lulajże Jezuniu”

Anastazja Maciąg  z Parafii Św. św. Kosmy i Damiana w Świątkach za pastorałkę „Najlepsze dziś wypełni się”

Zespół wokalno-instrumentalny z kl. III „a” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu za interpretację kolędy „Lulajże Jezuniu”