W Morąskim Domu Kultury 05.12.2014 r. odbyło się podsumowanie V edycji Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży „Otwarte Drzwi”.

Ideą konkursu jest wyciągnięcie z zakamarków szuflad ukrytych talentów literackich oraz rozwijanie twórczości amatorskiej wśród dzieci i młodzieży.
Do konkursu zgłoszono 18 prac literackich. Ich autorzy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 4 w Morągu, Szkołę Podstawową w Łącznie, Niepubliczną Szkołę Podstawową w Bogaczewie, Szkołę Podstawową nr 2 w Morągu, Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jurkach, Gimnazjum nr 1 w Morągu, Gimnazjum nr 2 w Morągu.

W dniu 01.12.2014 r. po wnikliwej analizie utworów Jury w składzie:
Elżbieta Duch – Przewodnicząca, nauczycielka języka polskiego
Małgorzata Szliter – nauczycielka języka polskiego
Joanna Farulewska – kierownik czytelni dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
omówiło prace wszystkich autorów, w drodze dyskusji wyłoniło laureatów i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii uczniowie szkół podstawowych kl. I-III:
nie przyznano żadnej nagrody

W kategorii uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI (poezja):
wyróżnienieSylwia Miałkowska – kl. V, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bogaczewie, wiersze: „O swoje zdrowie dbam”, „Nasze kotki”, „Zimowe dzieci”
II miejsceKasia Buczek – kl. VI, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bogaczewie, wiersze: „Piękna wiosna”, „Przyjaciel”, „Wielka przyjaźń to wielki kwiat”
I miejsceAleksandra Kordala – kl. V, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jurkach, wiersze: „Marzenia”, „Zwierzę nie jest zabawką”, „11 Listopada”

W kategorii uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI (proza):
II miejsceKornelia Kozak, kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu, tytuł prozy: „Syreny”
I miejsceAleksandra Sopienko, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Łącznie, tytuł prozy: „Otwarte drzwi”

W kategorii uczniowie gimnazjów (poezja):
wyróżnienieWiktoria Maria Buczek, kl. I, Gimnazjum nr 2 w Morągu, wiersze: „Nadzieja”, „Odwaga”, „Strach przed miłością”

W kategorii uczniowie gimnazjów (proza):
wyróżnienieMaria Doroszczak, kl. I, Gimnazjum nr 1 w Morągu, tytuł prozy: „Wymarzony koncert”
wyróżnienie Agnieszka Kołodziejska, kl. II, Gimnazjum nr 1 w Morągu, tytuł prozy: „Chcę tylko żyć”
I miejsceWeronika Gancewska, kl. I, Gimnazjum nr 2 w Morągu, tytuł prozy: „Córka królowej śniegu”

Nagrody rzeczowe i słodkie upomniki ufundował Morąski Dom Kultury.
Sponsorem czekolad dla laureatów i wyróżnionych był Rafał Król.

DSC05765 KopiowanieDSC05768 KopiowanieDSC05770 KopiowanieDSC05773 Kopiowanie