W Morąskim Domu Kultury 27 listopada 2014 r. odbył się Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Polskiej Perłowa Nuta.

Konkurs ma na celu promocję uczestników, upowszechnianie i propagowanie twórczości polskich artystów, zwrócenie uwagi na piękno tekstów polskich piosenek oraz konfrontację dokonań twórczych.

Repertuar tegorocznego Przeglądu stanowiły piosenki Krzysztofa Krawczyka i poezja śpiewana.

Krzysztof Krawczyk obchodzi w tym roku 50 – lecie pracy artystycznej. Jego popularność wyznaczają tysiące kilometrów przebytych tras koncertowych w Europie i na świecie oraz wielka liczba nagród i wyróżnień.

Wylansował wiele znanych przebojów. Określany jest mianem króla polskiej sceny muzycznej.

Prezentacje konkursowe oceniało Jury w składzie:

Grzegorz Jundziłł – muzyk, aranżer, dyrygent

Jerzy Mudry – muzyk

Artur Redosz – wokalista i gitarzysta zespołu Erato i Paradise

Jurorzy zwrócili uwagę na dobór repertuaru, warunki wokalne, poziom wykonania, oryginalność kompozycji i aranżacji oraz osobowość sceniczną.

DSC05574 KopiowanieW kategorii wiekowej Uczniowie Szkoły Podstawowej:

wyróżnienie otrzymał Maciej Golian z Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie za interpretację piosenek: „Kołysanka dla syna”, „Witajcie w naszej bajce

III miejsce zajęła Martyna Radomska ze Szkoły Podstawowej w Łącznie za wykonanie piosenek „Koncert jesienny na dwa świerszcze”, „Warto żyć”

II miejsceMarta Drężek z Fundacji Kreolia Kraina Kreatywności w Jerutkach za piosenki „Co dzień, co noc”, Sen bez twarzy

I miejsce Alia Dzielińska z Fundacji Kreolia Kraina Kreatywności w Jerutkach za wykonanie piosenek Parostatek,W stronę lasu

DSC05529 KopiowanieW kategorii wiekowej Uczniowie Gimnazjów:

wyróżnienia otrzymały: Ada Dudek z Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie za interpretację piosenek: „My Cyganie”, „Mury” oraz Magdalena Kusior z Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie za piosenki To co w życiu ważne,Miasteczko cud

II miejsce zajęła Dominika Kłos z Gimnazjum w Wielbarku za interpretację piosenek „Dziewczyna ze skrzypcami”, „A jeśli nie wrócę”

na pierwszym miejscu uplasowała się Katarzyna Gronowska z Gimnazjum w Świętajnie za piosenki „To co w życiu ważne”, „Dzika róża”

DSC05583 KopiowanieW kategorii wiekowej uczniowie Szkół Średnich i Osoby Dorosłe:

wyróżnienie otrzymał Chór Seniora „Morążanki” z Morąskiego Domu Kultury za interpretację piosenek „Jak minął dzień”, „Przy kominku”

II miejsce zajęła Katarzyna Bojarska z koła wokalnego działającego w Morąskim Domu Kultury za piosenki „Chciałem być”, „Zegarmistrz światła”

I miejscePaulina Podębska z zespołu muzycznego „Perłowa Nuta” działającego w Morąskim Domu Kultury za wykonanie piosenek „Chciałem być”, „Modlitwa”

Nagrody rzeczowe ufundował Morąski Dom Kultury.

Sponsorem czterech płyt CD był Związek Gmin Warmińsko – Mazurskich w Olsztynie.

Drobne nagrody rzeczowe ufundowała Księgarnia „Wiedza”.