pieśń patriotyczna - plakat Kopiowanie

W Morąskim Domu Kultury odbył się

IV Konkurs Pieśni Patriotycznej Szlakiem Niepodległości.

Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski.

W konkursie wzięło udział ponad 100 uczestników z podziałem na solistów, duety, zespoły i chóry.

Wykonawcy reprezentowali szkoły i instytucje z terenu naszej gminy oraz z terenu województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Pieśń patriotyczna jest wyznacznikiem naszego patriotyzmu. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. To żywa pamięć o historii i tradycji.

Pieśń patriotyczna jest integralną częścią naszej narodowej kultury, łączy przeszłość z przyszłością, stanowi dorobek duchowy naszych przodków oraz jest jednym z ważniejszych środków wychowania historycznego i patriotycznego.

Występy wokalne oceniła komisja konkursowa w składzie:

Jerzy Mudry - przewodniczący Jury, muzyk

Małgorzata Mróz - wokalistka

Halina Maryniowska - nauczyciel

Jurorzy przy ocenie brali pod uwagę zarówno dobór repertuaru, interpretację piosenek oraz warsztat wokalny uczestników.

Na początku imprezy zaprezentowały się 5 - latki z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu, które pod opieką p. Magdaleny Zacheja zaśpiewały piosenkę Wojenko,wojenko.

DSC04828 KopiowanieW kategorii uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III):

III miejsce zajęła Zuzanna Skibiak ze Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu - Filia w Bramce za utwór „Białeróże

II miejsce otrzymała Antonina Ejsymont, Maria Ejsymont, Michał Rybski, Kacper Marszałek i Katarzyna Korzeniewska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu za interpretację piosenki „Pobór na dziewczęta

I miejsce otrzymał Maciej Golian z „Akademii Młodego Wokalisty” w Szczytnie za piosenkę „Biały krzyż”

wyróżnienie otrzymał Duet w składzie: Marta Kocenko i Małgorzata Gwiazda z Fundacji na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia Kraina Kreatywności w Jerutkach - Kuźnia Talentów placówka Lipowiec za utwór „W listopadzie”

W kategorii uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI):DSC04959 Kopiowanie

III miejsce zajęła Oliwia Pazik ze Szkoły Podstawowej w Łącznie za utwór „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna

II miejsce otrzymała Wiktoria Paduch ze Szkoły Podstawowej w Łącznie za interpretację piosenki „Ojczyzna

I miejsce - Martyna Radomska ze Szkoły Podstawowej w Łącznie za utwór „Warszawoma

wyróżnienie otrzymał Chór szkolny „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu za piosenkę „Pałacyk Michla”

Wśród gimnazjalistów triumfowała Weronika Pietkiewicz z Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie za piosenkę „Biały krzyż”

drugą nagrodę wyśpiewał Zespół wokalny z Gimnazjum nr 1 w Morągu za utwór „Rota

trzecią: Duet w składzie: Marta Ciechacka i Klaudia Wojciechowska z Gimnazjum nr 1 w Morągu za piosenkę „Wrócą chłopcy z wojny

DSC05006 KopiowanieW kategorii uczniowie szkół średnich i dorośli:

III miejsce zajęła Paulina Podębska z Zespołu Muzycznego „PerłowaNuta” z Morąskiego Domu Kultury za wykonanie utworu „Rota”

II miejsce - Chór Seniora „Morążanki” z Morąskiego Domu Kultury za piosenkę „Deszcz jesienny

I miejsca nie przyznano

wyróżnienie otrzymał: Zespół wokalny „Jezioranki” z Miejsko - Gminnego Centrum Kultury w Zalewie za utwór „Mury

Koncert galowy laureatów odbędziesię 11 listopada 2014r. przy ratuszu miejskim w Morągu z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Nagrody rzeczowe ufundował Urząd Miejski w Morągu.