Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny w parku miejskim.
W uroczystościach udział wzięli władze samorządowe, kompania honorowa wojska, straży pożarnej, poczty sztandarowe, delegacje organizacji kombatanckich, służb mundurowych, instytucji, zakładów pracy.
Festyn rozpoczął Zespół „EUROBABKI”, który powstał 14 lat temu, przy Morąskim Domu Kultury. W skład Zespołu wchodzą: Anna Erber, Jadwiga Głąb, Teresa Kozłowska, Anna Letkiman, Mirosława Mała, Urszula Wachcińska. Aranżacją muzyczną zespołu zajmuje się Jarosław Łabudziński. Nie zabrakło pieśni patriotycznych, ludowych, biesiadnych jak i najnowszych przebojów z polskich list muzyki rozrywkowej.
Wystąpiła również Malwina Gieszczyńska, która z pasją i talentem zaśpiewała kilka muzycznych hitów.
Zagrały Zespoły Folk Lady i Menelaos. Odbył się także koncert Piotra Olszewskiego.
Mimo zimnej niesprzyjającej pogody przygotowane atrakcje festynowe przyniosły wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Dzieci korzystały z atrakcji na terenie parku, tj. jazda na kucykach, przejażdżki bryczką, zamki dmuchane, stoiska z zabawkami, watą cukrową, popcornem. Na morąskiej majówce nie zabrakło również stoisk gastronomicznych. Podczas imprezy na scenie odbywały się konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 
Zdjęcia: