XXII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek

W Morąskim Domu Kultury ,14 grudnia odbył się XXII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu”. Na Festiwal składały się występy przedszkolaków, uczniów klas I-III, IV-VI i VII-VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniów szkół średnich i osób dorosłych. Kolędy i pastorałki śpiewali soliści, duety, chóry, młodzieżowe kapele i grupy wokalne. Laureatów Festiwalu wybrało Jury pod przewodnictwem muzyka – Jerzego Mudrego, którego wspierali: Irena Frąckiewicz – muzyk oraz Monika Lipka – pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Morągu.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Mikołajki w kinie Narie

W dniach 06 , 07 , 08 grudnia w Kinie Narie w Morągu odbyły się seanse Mikołajkowe dla przedszkoli oraz szkół.

Mikołajkową niespodzianką była bajka pt. "Nasze magiczne Encanto" oraz spotkanie z Mikołajem i Śnieżynką, którzy wręczali słodki upominek.

28 listopada w Morąskim Domu Kultury odbyły się dwa spektakle teatralne pt.: „Żona do adopcji”.

W doborowej obsadzie wystąpili:
Katarzyna Ankudowicz, Marek Pituch, Jakub Wons
Opis spektaklu: W życiu Adama wszystko miało swoje miejsce - dom praca, dom praca. Od czasu do czasu jakaś kontrolowana rozrywka. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się na głowę. Żona Adama wyjeżdża. Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawia się również Filip, kolega z podstawówki. Do drzwi puka przedstawicielka Ośrodka Adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczas życie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko przykryte płaszczem "normalności". Jak rozwiąże się splot dziwnych wydarzeń? Czy prawdziwych przyjaciół rzeczywiście poznaje się w biedzie?
Trzeba było to zobaczyć! Morąska publiczność była zachwycona.

Reżyseria: Jakub Ehrlich
Scenografia: Adam Grządziel
Muzyka: Szymon Suchoń
Produkcja: Teatr Old Timers Garage

27 listopada w Morąskim Domu Kultury odbył się koncert zespołu TRIBUTE OF MAANAM.

Zespół nie stara się być kopią Maanamu, a próbą spojrzenia na znany od lat materiał z perspektywy młodego pokolenia.
Zespół wystąpił w składzie:
Julita Zielińska - wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka, pedagog. Występowała na scenach takich jak Opener, Męskie Granie, Off Festival. Współpracowała między innymi z Grażyną Łobaszewską, Wojtkiem Pilichowskim, Johnem Mitko, Krzysztofem Ścierańskim.
Hubert Baumann - gitara
Filip Arasimowicz – gitara basowa
Jan Jarecki - instrumenty klawiszowe
Darek Mrozek – perkusja
Przed koncertem wystąpiła Maja Karwowska z Morąskiego Domu Kultury. Laureatka trzeciego miejsca w Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Polskiej „Perłowa Nuta” zaśpiewała piosenkę Maanamu „Krakowski Spleen”.
Koncert odbył się 27 listopada 2021 r. w sali widowiskowo-kinowej MDK.