Zielony Natura Zdjęcie Książka Kolaż

 

 W Morąskim Domu Kultury odbył się niezwykły koncert poświęcony dwóm największym bardom XX wieku - Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Na scenie zabrzmiały ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywali je Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski, Artur Chyb - muzycy zespołu PIRAMIDY.

Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Podczas koncertu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów.

W czasie koncertu można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne „Ochota na Wołkov”, „Centrala zero siedem”, „Gdzie Wywiozą” oraz najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy m.in.: „Aleksander Sergiejewicz Puszkin”, „Trzy Miłości”, „Pieśń o Huzarze” a także „Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się” oraz wiele innych.

Zespół Piramidy był wielokrotnie zapraszany z koncertami  do Moskwy przez Panią Olgę Okudżawę.  Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata - w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.

Koncert odbył się 10 października 2021 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.