Z okazji Walentynek Morąski Dom Kultury przygotował różne propozycje spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O romantyczne akcenty podczas zajęć zadbali instruktorzy.

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały walentynkowy drobiazg od serca.

Walentynkowo i teatralnie udzielały się dzieci z koła teatralnego.

Podczas zajęć wokalnych uczestnicy śpiewali piosenki o miłości.

„Love breakdance” i „Zakochaj się w tańcu” - pod takim hasłem upłynęły zajęcia tańca breakdance oraz tańca nowoczesnego.

Nie zabrakło akcentów sportowych. Odbył się brydż w walentynkowym wydaniu, walentynkowy turniej szachowy i warcabowy oraz walentynkowy turniej bilarda i darta.

Spotkanie Koła Emerytów i Rencistów również odbyło się w klimacie walentynkowym.

Walentynkowa zumba przyciągnęła dużą rzeszę fanek.

14 lutego w Dzień Zakochanych odbył się galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wystąpiły gwiazdy polskiej Opery Kameralnej.

Morąskie Kino „Narie” zajęte było przez miłośników filmu „365 Dni”. Bilety zostały wyprzedane do ostatniego miejsca.