Kolejna Wigilia Miejska za nami. Kolejna okazja do spotkania z mieszkańcami, wspólnego kolędowania, składania sobie życzeń.

Uroczystego otwarcia Wigilii dokonał Zastępca Burmistrza Morąga – Leszek Biernacki.

Pięknych chwil nie zabrakło. Program artystyczny był bogaty. Były wydarzenia towarzyszące tj. jarmark świąteczny, gdzie instytucje zaprezentowały swoje wyroby m.in. ozdoby, zabawki czy stroiki.

Mikołaj rozdawał uczestnikom spotkania sianko wigilijne.

Całości dopełnił blask choinki, która strojona była własnoręcznie wykonanymi ozdobami przyniesionymi przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Po wspólnych życzeniach można było degustować potrawy wigilijne.

Wiele się działo na „scenie”. Kolędy i pastorałki zaśpiewali: Patrycja Szabunia oraz Chór Szkolny „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4, Klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 2, Wiktoria Brzezińska z Morąskiego Domu Kultury, Schola z Parafii Trójcy Przenajświętszej. Wystąpili również dorośli: Zespół Wokalny „Biesiadki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Chór Seniora „Morążanie” z Morąskiego Domu Kultury oraz Zespół „Eurobabki”.

Sponsorami Spotkania Bożonarodzeniowego byli: CKS Animator Katarzyna Królak oraz Sklep Ogrodniczy „Nasiennik” – Przemysław Walczyk.

Organizatorami Wigilii Miejskiej byli: Burmistrz Morąga, CKS Animator Katarzyna Królak, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Morąski Dom Kultury, Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Środowiskowy Dom Samopomocy przy TPD, MediaGroupInfo – Portal Informacyjny, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno Pedagogicznej oraz TV Morąg.

Spotkanie Wigilijne odbyło się 19 grudnia 2019 r. na placu przy Morąskim Domu Kultury.

MDK serdecznie dziękuje Przedsiębiorstwu Oczyszczania za pomoc we współorganizacji.