nagroda specjalna Wojciech Domagała Kopiowanie

Protokół z posiedzenia komisji z dnia 15.11.2018 r. Konkursu Fotograficznego

„Świat w biało-czerwonych barwach”

organizowanego przez Morąski Dom Kultury

z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

KOMISJA W SKŁADZIE:

Joanna Kulik – kierownik Czytelni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu

Beata Cetkowska – pracownik Morąskiego Domu Kultury

Mirosław Markowski – kierownik kina Narie w Morąskim Domu Kultury

Celem konkursu było:

- kształtowanie właściwych postaw patriotycznych

- kształcenie umiejętności fotograficznych

- ukazanie otaczającego nas świata z elementami barw narodowych w roli głównej

- uczczenie świąt państwowych

- okazywanie szacunku do symboli i barw narodowych

Po obejrzeniu wszystkich prac – 19 zdjęć Komisja postanowiła przyznać podziękowania za udział oraz nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce.

III miejsce – otrzymała Julia Radlińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu (kategoria wiekowa: klasy IV-VI) za zdjęcie „Trzy flagi” (zdjęcie wykonane przy Urzędzie Miejskim w Morągu w dniu 11.11.2018 r.)

II miejsce – zajęła Justyna Pieńkowska (kategoria wiekowa: dorośli) za zdjęcie „Flaga Polski z zachodem słońca w tle” (zdjęcie wykonane w Niebrzydowie Wielkim w dniu 31.10.2018 r.)

I miejsce – zajęła Katarzyna Gospodarek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu (kategoria wiekowa: klasy VII, VIII i gimnazjalne) za zdjęcie „Dziewczyna z kamieniem – wolność” (bohaterką zdjęcia jest autorka; zdjęcie wykonane w Bogaczewie na molo na wieżyczce ratowniczej; październik 2018)

Nagrodę specjalną za zdjęcie „Paź królowej – jeden z najpiękniejszych motyli świata”otrzymał Wojciech Domagała z Kielc (kategoria wiekowa: dorośli)

Podziękowania z udział otrzymali:

Izabela Brzuziewska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach (kategoria wiekowa: klasy I-III)

Weronika Kuron ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu (kategoria wiekowa: klasy VII, VIII i gimnazjalne)

Adam Pyjor (kategoria wiekowa: dorośli)

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie podziękowań i nagród odbyło się 16.11.2018 r. w Morąskim Domu Kultury.

Konkursowi towarzyszy wystawa pokonkursowa.