18 grudnia 2015 r. przy Morąskim Domu Kultury odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe
dla mieszkańców miasta i gminy Morąg.

Co roku organizatorzy starają się, aby na morążan czekały atrakcje nie tylko w postaci postnych potraw, które w mig się rozchodzą, ale również strawa duchowa.

W koncercie kolęd wystąpili: Chór „Camerata” oraz Duet „Centki” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu, Wiktoria Brzezińska i Olaf Wyszomirski z sekcji muzycznej Morąskiego Domu Kultury, Chór Seniora „Morążanki” oraz Angelika Wyszkowska i Weronika Ciok z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu.

Wigilii towarzyszył jarmark bożonarodzeniowy z różnymi ozdobami świątecznymi. Nie zabrakło Mikołajów, którzy rozdawali słodycze i jabłka.

Na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy tj. pierogi, łazanki, kapusta z grzybami.

Organizatorami wigilii dla mieszkańców byli: Burmistrz Morąga, Morąski Dom Kultury, Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin, Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Morągu.

Imprezę wsparli: PHU „Kajko”, MiniBar - Dorota Krasnowska, Biuro Rachunkowe - Beata Olewska, Robert Witkowski, PSS „Społem” - Prezes Dariusz Nachtygal, PHU „Andreas” - Andrzej Skorupski, PH „Metalzłom” - Anida Kowalewska, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” - Prezes Andrzej Białek, „Adach” -Adam Krupka, PHU „Marketing” - Henryk Niewiadomski, PIB „Norbud” -Norbert Szulc, „Leocenter” -Michał Rydzewski, Coco PHU Rafał Król, PHU EuroMix Cezary Król, portal mediagroup.