DSC02832 Kopiowanie

 

 

W Morąskim Domu Kultury 26 listopada 2015 r. odbył się
Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Polskiej „Perłowa Nuta”
poświęcony dorobkowi artystycznemu zespołów
Lombard oraz Wanda i Banda.

 

 

 

 

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie jednego utworu z gatunku poezji śpiewanej oraz piosenki z repertuaru zespołów, którym dedykowany był przegląd.

Celem konkursu jest wspieranie uzdolnionych wokalnie uczestników, popularyzacja śpiewania piosenek w języku polskim oraz umożliwienie prezentacji umiejętności wokalnych i dorobku artystycznego.

Występom scenicznym przysłuchiwało się Jury w składzie:

Jerzy Mudry – muzykDSC02893 Kopiowanie

Irena Frąckiewicz – muzyk

Artur Redosz – muzyk

Komisja przy ocenie wykonawców wzięła pod uwagę: dobór repertuaru, zdolności wokalne, interpretację i aranżację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury przyznało następujące nagrody:

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (młodsi):

II miejsce - Wiktoria Bałon z Fundacji Kreolia Kraina Kreatywności w Jerutkach za interpretację piosenek: „Meluzyna” (z rep. zespołu Lombard), „Był sobie król” (kołysanka) autor: Maryla Rodowicz

I miejsce - Maja Dziedzic z z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie za wykonanie utworów: Siedem życzeń” (z rep. zespołu Wanda i Banda), „Rzeki snu” (z rep. Magdy Turowskiej)

wyróżnienie: Wiktoria Kaczyńska z koła wokalnego Morąskiego Domu Kultury za interpretację piosenek: „Jedyne co mam” (z rep. zespołu Czerwony Tulipan), „Nie będę Julią” (z rep. zespołu Wanda i Banda)

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (starsi)

I miejsce - Oktawia Bernaś z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie za wykonanie piosenek: „Nie zmieniajmy się” (z rep. zespołu Wanda i Banda), „Nazwij to snem” (z rep. Ryszarda Rynkowskiego)

wyróżnienia: Julia Zawadzka z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie za wykonanie utworów: „Lęk wysokości” (z rep. zespołu Wanda i Banda), „Szyba” (z rep. Edyty Górniak) oraz Natalia Hajn z Fundacji Kreolia Kraina Kreatywności w Jerutkach za piosenki: „Szklana pogoda” (z rep. zespołu Lombard), „Za mało snu” (z rep. Grażyny Świtały)

Kategoria wiekowa: Uczniowie Gimnazjów

III miejsce - Wiktoria Kaczkowska z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach za interpretację piosenek: Opadły mgły, wstaje nowy dzień” (z rep. zespołu Stare Dobre Małżeństwo), „Kochaj mnie kochaj” (z rep. zespołu Wanda i Banda)

II miejsce - Aleksandra Kopcińska z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach za wykonanie utworów: Tam gdzie wszystko jedno” ( z rep. Oli Kiełb), „Hi Fi super star” (z rep. zespołu Wanda i Banda)

I miejsce - Gabriela Żołądek z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie za wykonanie piosenek: Szklana pogoda(z rep. zespołu Lombard), „Dziwny jest ten świat” (autor: Czesław Niemen)

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Średnich i Dorośli

II miejsce ex-aequo: Kaja Michalik z Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Leona Kruczkowskiego w Morągu za piosenki: „Maszynka do świerkania” (z rep. Czesława Mozila), „Nie będę Julią” (z rep. zespołu Wanda i Banda) oraz Bartek Bednarczyk z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach za wykonanie utworów:Nie opuszczaj mnie”(autor: Jacques Brel, tłum. Wojciech Młynarski, „Nasz ostatni taniec” (z rep. zespołu Lombard)

I miejsce - Angelika Wyszkowska z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogółnokształcących w Morągu za piosenki: Przeżyj to sam” (z rep. zespołu Lombard), „Kiedyś byłam różą”(z rep. Gorana Bregovića i Kayah)

Galeria zdjęć:

DSC02785 KopiowanieDSC02794 KopiowanieDSC02804 KopiowanieDSC02810 KopiowanieDSC02814 KopiowanieDSC02819 KopiowanieDSC02820 KopiowanieDSC02828 KopiowanieDSC02842 KopiowanieDSC02848 KopiowanieDSC02899 KopiowanieDSC02856 KopiowanieDSC02862 KopiowanieDSC02867 KopiowanieDSC02872 KopiowanieDSC02878 KopiowanieDSC02894 KopiowanieDSC02897 Kopiowanie