DSCF1126 Kopiowanie

W Morąskim Domu Kultury 4 listopada 2015 r. odbył się
konkurs recytatorski „Myśląc Ojczyzna”
zorganizowany przez Morąskie Stowarzyszenie „Dialog”
i Morąski Dom Kultury.

W konkursie wzięło udział 39 recytatorów. Uczestnicy zaprezentowali jeden utwór poetycki na temat: ojczyzna, postać historyczna i przyroda polska.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi dnia 10.11.2015 r. o godzinie 16.00 w sali widowiskowo-kinowej MDK.

Komisja konkursowa przy ocenie recytatorów wzięła pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację, znajomość tekstu, tempo mówienia i dykcję oraz ogółny wyraz artystyczny.

Jury w składzie: Elżbieta Rzepka, Joanna Kulik, Beata Cetkowska oceniło reprezentantów szkół podstawowych. Werdykt przedstawia się następująco:

W kategorii wiekowej Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej:

I miejsce zajęła Maria Ejsymont ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za interpretację wiersza „Pyza na polskich dróżkach” (autor: Hanna Januszewska)

II miejsce zajął Dawid Olechnowicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za wiersz „Dzieciom”

III miejsce otrzymała Antonina Ejsymont ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za recytację wiersza „Moja mała Ojczyzna” (autor: Joanna Białobrzeska)

Maria Bąk
ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Reymonta w Morągu za wiersz „Portret Polski” (autor: Jan Wilkowski)
Maja Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za wiersz „Moja mała Ojczyzna” (autor: Joanna Białobrzeska)
Oliwia Domaszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu – Filia w Bramce za recytację pieśni patriotycznej „Modlitwa o wolną Polskę”

W kategorii wiekowej Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej:

I miejsce zajęła Oliwia Pazik ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie za recytację wiersza „Poemat o bohaterskiej obronie reduty Wilzna” (autor: Tadeusz Mocarski)

II miejsce otrzymała Weronika Sałacka ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie za wiersz „Polska podziemna” (autor: Stanisław Baliński)