Image 1

W Morąskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie konkursu literackiego „Otwarte drzwi”.

Zainteresowanie było duże. Na konkurs wpłynęło 29 utworów. Uczniowie zgłosili się ze szkół naszej gminy.

Głównym celem konkursu jest wyłonienie i promowanie młodych talentów literackich, rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności i zainteresowań literackich.

Jury w składzie:

Elżbieta Duch – polonistka

Joanna Farulewska – kierownik Czytelni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu

Małgorzata Szliter – polonistka

dokonało wnikliwej oceny dostarczonych utworów wg kryteriów:

-oryginalność

-pomysłowość

-estetyka treści i formy

Na podstawie uzyskanej łącznej oceny punktowej Jury wyłoniło laureatów. Przyznano także wyróżnienia.

Image 2W kategorii wiersz:

uczniowie klas IV-VI

I miejsce otrzymał Jakub Zawadzki godło „Lisek” ze Szkoły Podstawowej w Słoneczniku za wiersze pt.: „Dzisiaj zima zawitała”, „Dlaczego warto książki czytać”, „Kleks”

II miejsce zajęła Zuzanna Zofia Muszyńska godło „Zuzix” ze Szkoły Podstawowej w Słoneczniku za wiersze pt.: „Rodzina”, „Mama”, „Kotek”

uczniowie gimnazjów

I miejsce - Agnieszka Chilińska godło „Ailen” z Gimnazjum nr 1 w Morągu i koła literackiego MDK za wiersze pt.: „Ucieczka”, „Ten jeden zapach”, „Bal wszystkich poetów”

II miejsce - Maciej Onaszkiewicz godło „Glacek” z Gimnazjum w Żabim Rogu za wiersze:„Kobiety”, „Uśmiechnij się do życia”, „Ojczyzna”Image 3

III miejsce zajęła Kasia Kosowska godło „Motyl” z Gimnazjum nr 2 w Morągu i koła literackiego MDK za wiersze: „Memento Mori”, „Anioły”, „Nic do stracenia”

młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce zajęła Marta Romanowska godło „Azalia” z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu za wiersze pt.: „Tysiąc kolorów kałuży”, „Zoologia istnienia”, „Miłość”

wyróżnienie otrzymał Adrian Czarnow godło „Czarne słońce” z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Morągu za wiersze: „Zakochanie”, „Wojna wewnątrz mnie”, ,,Do narcyza”

W kategorii proza: