Image 1

24 listopada 2013 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Szlakiem Niepodległości”.

Celem imprezy jest popularyzacja dawnej i współczesnej pieśni patriotycznej, pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, doskonalenie warsztatu muzycznego, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu oraz rozbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu.

Jury w składzie:

Jerzy Mudry - przewodniczący, muzyk

Małgorzata Mróz - muzyk

Halina Maryniowska – nauczyciel

Image 2po przesłuchaniu uczestników konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria I (uczniowie klas I-III i IV-VI)

nagrody

- Wiktora Paduch ze Szkoły Podstawowej w Łącznie za interpretację piosenki „Czy jest coś piękniejszego na tym świecie” (z rep. Haliny Kunickiej)

- Zespoł „Akcencik” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu za wykonanie utworu „Rozszumiały się wierzby płaczące”

- Chóru „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za pieśń „Legiony Polskie”

Image 3

wyróżnienia

- Kacper Marszałek ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za utwór„Pierwsza kadrowa”

- Zespół wokalny z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jezioranach za interpretację piosenki „Modlitwa o zwycięstwo”

kategoria II (uczniowie gimnazjów)

nagroda

- Natalia Kłodnicka z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu za wykonanie piosenki „Ojczyzna”

wyróżnienie

- duet Adrianna Kowalczyk i Aleksandra Leonowicz z Gimnazjum w Żabim Rogu im. Alberta Einsteina za interpretację piosenki harcerskiej „Plama krwi”

Image 4kategoria III (uczniowie szkół średnich i dorośli)

nagroda

- Maciej Kopyłek z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie za piosenkę z rep. Jacka Kaczmarskiego „Mury”

wyróżnienie

- Chór Seniora „Morążanki” z Morąskiego Domu Kultury za utwór   „Rozkwitają pąki białych róż”

Laureaci konkursu wystąpią podczas uroczystości 11 Listopada przy ratuszu miejskim w Morągu.

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Burmistrza Morąga Tadeusza Sobierajskiego.

Nagrody wręczał Pan Marek Siudak - Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Morągu .

Image 5Image 7Image 9Image 11Image 12Image 13Image 14Image 15Image 16Image 18Image 19Image 20Image 21Image 6Image 8Image 10Image 17