Dla Oliwki

17.10.2012 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury odbył się koncert charytatywny dla siedmioletniej Oliwki Skorupa.

Dla dziewczynki zagrali: „KAPELA JAKUBOWAN” z Olsztyna, „KACZKI Z NASZEJ PACZKI” również z Olsztyna oraz CHÓR „PASJONATA” z Morąga. Między występami artystów przeprowadzono licytację przedmiotów podarowanych przez darczyńców. W taki sposób zebrano ponad 4 tysiące złotych na rehabilitację Oliwki.

11.10.2012 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury nastąpiła uroczysta inauguracja kolejnego sezonu działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  W holu kina „Narie” można oglądać wystawę poplenerową uczestniczek warsztatów plastycznych UTW.

W sobotę 8 września 2012 r., w Parku Miejskim w Morągu odbyły się Dożynki Gminne.
O godz. 11.00 odbyła się msza święta dziękczynna. Następnie przystąpiono do staropolskiej ceremonii przekazania przez starostów dożynek chleba z tegorocznych zbiorów. Bochen złożono na ręce gospodarza miasta i Gminy Morąg Burmistrza Tadeuszowa Sobierajskiego. Chleb został połamany i rozdany wśród wszystkich zgromadzonych na uroczystości dożynkowej.

Kulturalnie, familijnie – a przede wszystkim atrakcyjnie przebiegły tegoroczne Dni Morąga.
Święto dobrej muzyki, licznych koncertów, adresowanych do mieszkańców Morąga jak i odwiedzających miasto gości.
Znakomitą zabawę zapewniła gwiazda Dni Morąga – zespół „Perfect”, który przyciągnął na koncert mnóstwo fanów.

Od 23.01.2012 r. do 05.02.2012 r. w Morąskim Domu Kultury odbywały sięzajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach ferii zimowych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych propozycji, między innymi: